Reklama

Prokuratura rusza ze śledztwem w sprawie znalezionych zwęglonych zwłok w lesie

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 09:39
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Prokuratura rusza ze śledztwem w sprawie znalezionych zwęglonych zwłok w lesie - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi, po przejęciu do dalszego prowadzenia z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, śledztwo związane z zabójstwem 40-letniego mężczyzny – Andrzeja B., którego ciało ujawniono w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek.

W dniu 30 listopada 2020 r. około godziny 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach został powiadomiony o odnalezieniu zwęglonych zwłok w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek.

 

Podjęte na miejscu ujawnienia zwłok czynności procesowe oraz ujawnione ślady przestępstwa pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy oraz zatrzymanie 29 letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego – Sławomira Z., któremu został ogłoszony zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk tj. zarzut zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W stosunku co do w/w Sąd, na wniosek Prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Nadto w związku z podjętymi czynnościami ustalono, że związek z przedmiotowym zdarzeniem miało również dwóch mężczyzn Michał B. i Michał K. – 25 letnich mieszkańców powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Usłyszeli oni zarzuty nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia – za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich usłyszał dodatkowo zarzut nie zawiadomienia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw o dokonaniu czynu zabronionego z art. 148 §1 kk – za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzany Michał B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a pozostali podejrzani nie przyznali się. Wszyscy złożyli wyjaśnienia. W stosunku do podejrzanych Michała B. i Michała K. zostały zastosowane środki zapobiegawcze o charakterze nie izolacyjnym w postaci: dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, poręczenia majątkowego oraz zakazu wzajemnego kontaktowania się pomiędzy podejrzanymi.

 

Obecnie prowadzone są czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczność zaistniałego zdarzenia, w tym motywów sprawcy zabójstwa oraz weryfikowana jest linia obrony podejrzanych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy