reklama

Prędkość, parkowanie i alkohol. Mieszkańcy powiatu sanockiego coraz chętniej korzystają z krajowej mapy zagrożeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Prędkość, parkowanie i alkohol. Mieszkańcy powiatu sanockiego coraz chętniej korzystają z krajowej mapy zagrożeń - Zdjęcie główne

Mieszkańcy powiatu sanockiego korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. | foto Archiwum Korso

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościAnna Oleniacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, podsumowała listopadowe zgłoszenia mieszkańców powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jakich sygnałów było najwięcej? Sprawdzamy. 
reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) działa od września 2016 roku. Jej popularność, wśród mieszkańców powiatu sanockiego wzrasta z każdym rokiem. W listopadzie 2023 łącznie mundurowi odnotowali 61 zgłoszeń. Co średnio daje dwa zgłoszenia dziennie. 

reklama


Anna Oleniacz, oficer prasowy KPP w Sanoku przekazała, że spośród 63 zgłoszeń:

  • potwierdzonych 3
  • potwierdzonych przekazanych poza policję 1
  • potwierdzonych wyeliminowanych 9
  • niepotwierdzonych 37
  • w kategorii żart lub pomyłka 9
  • w trakcie weryfikacji 2
Najwięcej zgłoszeń policjanci odnotowali w kategorii przekroczenie dopuszczalnej prędkości - 19.  Kolejna kategoria pod względem liczby zgłoszeń to nieprawidłowe parkowanie - 10. Następnie spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym 4 zgłoszenia. 

Jak to działa? 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie udostępniane przez policję, które umożliwia obywatelom zgłaszanie potencjalnych zagrożeń i niepokojących zjawisk. Oto jak korzystać z tego systemu:

reklama

  1. Wejście na stronę internetową policji: Odwiedź stronę internetową policji województwa podkarpackiego.
  2. Zakładka Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Znajdź na stronie zakładkę lub sekcję poświęconą Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  3. Zapoznanie się z instrukcjami: Przeczytaj dostępne wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji. Możesz również znaleźć odnośniki do mapy zagrożeń oraz dane statystyczne.
  4. Zatwierdzenie regulaminu: Ważne jest, aby dokładnie przeczytać regulamin korzystania z aplikacji. Po zapoznaniu się z nim zatwierdź regulamin, co umożliwi rozpoczęcie korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  5. Nanoszenie zagrożeń: Przejdź do mapy i nanosząc zagrożenie, przekazujesz informacje policji. Może to obejmować różnego rodzaju incydenty, na przykład podejrzane zachowanie, przestępstwa, czy inne niepokojące sytuacje.
  6. Czas na reakcję policji: Po zgłoszeniu, policja ma trzy dni na podjęcie zgłoszenia i siedem dni na jego weryfikację. Jeśli zgłoszenie zostanie potwierdzone, nadawane jest mu status "potwierdzone", a policja podejmuje kroki w celu usunięcia konkretnego zagrożenia.
  7. Uwaga: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje konieczności wezwania pilnej interwencji policji. W przypadkach nagłych lub pilnych sytuacji należy nadal korzystać z numerów alarmowych, takich jak 112 lub 997.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo