Reklama

Pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego nawiązali współpracę z leską policją

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: BPR Facebook

Pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego nawiązali współpracę z leską policją - Zdjęcie główne

foto BPR Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy BPR SPZOZ w Sanoku często podkreślają, jak ważne jest współdziałanie wszystkich służb dbających o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. I nie kończy się jedynie na słowach, czego dowodem jest wiele wspólnych ćwiczeń i akcji ratowniczych.

Przykładem są choćby ćwiczenia Alert MCI – Sanok 2022, które miały miejsce w lipcu ubiegłego roku, czy powiatowe doskonalące ćwiczenia obronne „PERUN – 2022”.

Jednostki już od dawna ze sobą współpracowały i realizowały wiele akcji promujących ratownictwo i zasady pierwszej pomocy. 

 

I tak po wielu wspólnych akcjach w tzw. „realu” oraz ćwiczeniach symulacyjnych Kierownictwo BPR wraz z Dowództwem KPP w Lesku podjęło decyzję o formalnym porozumieniu dla skutecznego utrzymania właściwego poziomu przygotowania policjantów do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym, a z drugiej strony posiadania umiejętności samoobrony przez członków personelu pogotowia ratunkowego przed działaniami agresywnych osób. W praktyce oznacza to, że ratownicy podzielą się z funkcjonariuszami KPP wiedzą na temat pierwszej pomocy, w zamian za to policjanci uzbroją ratowników w techniki samoobrony. Wartością dodaną tego projektu będzie z pewnością skrócenie dystansu między personelem poszczególnych służb – co mamy nadzieję przełoży się na jeszcze lepsze funkcjonowanie systemu PRM!

- mówi dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, Beata Pieszczoch.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy