Reklama

Ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego szkolili dzieci szkół podstawowych w zakresie pierwszej pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez cały październik Ratownicy Medyczni Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku podjęli się misji przeszkolenia dzieci szkół podstawowych w zakresie pierwszej pomocy. tak zrodził się pomysł pt „Mały Ratownik”. Ratownicy przeszkolili łącznie kilka tysięcy dzieci ze szkół powiatów brzozowskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

Październik to miesiąc, w którym Ratownicy po upalnym i intensywnym lecie zwykle mają trochę więcej czasu. Październik – to również miesiąc, w którym świętujemy Dzień Ratownictwa Medycznego, a ich święto sąsiaduje w kalendarzu z Dniem Nauczyciela. Stąd w głowach Ratowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku zrodziła się myśl, żeby poświętować te dwa wydarzenia w murach szkół. I tak powstał ich program „Mały Ratownik” mający na celu wprowadzenie w arkana ratownictwa młodzieży szkolnej w czterech powiatach zabezpieczanych przez BPR. W pierwszej kolejności spotkali się z małymi ratownikami z przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zagórzu, a pierwszy tydzień października zakończyli wizytą w Komańczy, gdzie w radosnej atmosferze piątku przećwiczyli pierwszą pomoc. 

Naszemu programowi przyświeca potrzeba cyklicznego szkolenia młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Już od najmłodszych lat, bo wielokrotnie w naszej pracy ratowaliśmy ludzkie życie tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia podejmowali czynności ratunkowe jeszcze przed przyjazdem karetki

- wspominają ratownicy. 

Później w kolejności były dzieci ze szkół z Sanoka, Brzozowa i szkoły z terenu leskiego – tj Myczków, Cisna i Berezka, oraz dwie szkoły podstawowe z Ustrzyk Dolnych. 

Jak ważne jest oswajanie młodzieży z ratowniczymi umiejętnościami, może świadczyć tegoroczny przykład dwójki dzieciaków z Mielca, które uratowały życie człowiekowi, za co w trakcie obchodów Święta Ratownictwa otrzymały medale z rąk Pani Wojewody Ewy Leniart i owacje na stojąco od wszystkich ratowników.

Kończąc cykl szkoleń chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w nasz projekt: nauczycielom, wychowawcom, ratownikom i wreszcie samym Dzieciom, które z zaangażowaniem i entuzjazmem brały udział w szkoleniach.  Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas w naszych działaniach- tj Delikatesy ALTA  z siedzibą w Brzozowie, Sanok Rubber Company S.A. z Sanoka.

- dziękują niestrudzeni ratownicy i dyrektor Beata Pieszczoch Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy