Marta Barnuś - urodziła się 13 lutego 1950 roku w Sanoku, zmarła 9 kwietnia 2018 roku. W młodości mieszkała w Zabrzu. Tam pracowała w Wydziale Komunikacji w Urzędzie Miasta. Po powrocie do Sanoka była wychowawcą w internacie, a także kierownikiem transportu w Spółdzielni Inwalidów "Spójnia". W 1984 roku założyła Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym Ruchowo działającym przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, które od 2010 roku funkcjonuje jako Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym Ruchowo. Przez wiele lat pełniła funkcję prezesa stowarzyszenia, organizowała akcje charytatywne, współpracowała z francuskimi i niemieckimi organizacjami działającymi na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Wielokrotnie była odznaczana i nagradzana za swoją pracę społeczną. W 2003 roku otrzymała Podkarpacki Order Wdzięczności, w 2009 roku statuetkę "Serce na dłoni" oraz medal im. dra Henryka Jordana oraz odznaczenie "Przyjaciel Dziecka". Została pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu w Płowcach.
Eugeniusz Chytła - urodził się 10 maja 1940 roku, zmarł 16 lutego 2018 roku, działacz NSZZ "Solidarność", absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, pracownik Sanockich Zakładów Przemysłu Gumowego Stomil oraz Sanockiej Fabryki Autobusów Autosan. 15 kwietnia 1968 roku doprowadził do przerwania protestu pracowników Stomilu, którzy potępiali demonstracje studenckie. W 1970 roku został zwolniony ze Stomilu za odmowę uspokajania nastrojów pracowników w związku z wydarzeniami na Wybrzeżu. W 1980 roku od początku strajku stoczniowców prowadził akcję informacyjną na terenie województwa krośnieńskiego. Organizował akcje protestacyjne w ZM, występował przeciwko sojuszowi ze Związkiem Radzieckim i postulował usunięcie PZPR z zakładów pracy. Był założycielem KIK w Sanoku i kolporterem prasy niezależnej. W 1981 roku był internowany w Ośrodku Odosobnienia w Uhercach. Na emigracji w USA przebywał od 1983 roku, w Polsce od 1998 roku na emeryturze. W 2005 roku został odznaczony medalem z okazji 25-lecia "S", następnie odznaką Zasłużony dla NSZZ "Solidarność", w 2010 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Krystyna Łukomska - zmarła 3 stycznia 2018 roku w Gevelsbergu w Niemczech. Była doktorem nauk medycznych, specjalistą chirurgiem oraz ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej. W 1954 roku rozpoczęła pracę w sanockim szpitalu. W latach 50. i 60. pracowała w wiejskich ośrodkach zdrowia. Była bardzo oddana pacjentom. Na każde wezwanie zjawiała się na oddziale. W 1974 roku wraz z mężem, ginekologiem, wyjechała z Sanoka do Krakowa, następnie do Niemiec, gdzie razem pracowali w tamtejszych szpitalach.