Reklama

Reklama

Powiat sanocki: Niedozwolone połowy i kąpiele w łowiskach

Opublikowano: pt, 14 sie 2020 11:30
Autor:

Powiat sanocki: Niedozwolone połowy i kąpiele w łowiskach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 11/12. 08.2020 podczas prowadzonych działań strażnicy SSR skontrolowali 69 wędkarzy, ujawnili 3 wykroczenia, jedno z ustawy o rybactwie śródlądowym i dwa z regulaminu łowiska PZW tj.na łowisku PZW Hłomcza ujawniono połów jednocześnie metodą gruntową i spinningową.

W dwóch innych wykroczeniach wędkarze nie dokonali wpisu do rejestrów, daty rozpoczęcia połowu. Za popełnione wykroczenie zostanie sporządzone zawiadomienia do PSRP w Krośnie, w celu prowadzenia dalszego postępowania i ukarania sprawcy mandatem karnym, w innych przypadkach obeszło się na pouczeniu.

Podczas ostatnich upałów wiele osób szuka ochłody w sąsiedztwie wody. Dlatego mieszkańcy okolicznych wiosek i Sanoka często kąpią się w niedozwolonych miejscach, jakimi są łowiska specjalne PZW. Kąpiący się ludzie nieświadomi są czyhających na nich zagrożeń jakimi są porwane żyłki i plecionki wędkarskie. Czym może się skończyć zaplątanie w wodzie w taki sprzęt? Strażnicy robią, co mogą: upominają, proszą kąpiących o opuszczenie łowisk (często nieletnich). Dochodzi również do konfliktów, a nawet rękoczynów pomiędzy wędkarzami a kąpiącymi się. Czasami i strażnicy są bezsilni kiedy nie pomagają prośby, zmuszeni są wezwać policję.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WYKROCZENIE

Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Co ważne, karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie (np. gdy nie wiedzieliśmy, że kąpiel w danym miejscu jest zabroniona).

Oczywiście, głównym powodem uznania danego akwenu wodnego za zakazany są względy bezpieczeństwa. Na łowiskach PZW Hłomcza jak również Sanok obowiązuje zakaz kąpieli, a mimo to co jakiś czas dochodzi do utonięć.

- tłumaczy Komendant SSR w Sanoku, Ryszard Rygliszyn.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.