Reklama

Powiat Sanocki: Jak uczniom poszły matury? [WYNIKI]

Opublikowano:
Autor:

Powiat Sanocki: Jak uczniom poszły matury? [WYNIKI] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali wyników egzaminów maturalnych. Zobaczcie jak poszło im w naszym powiecie.

Zdawalność matur w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku wyniosła 99%, natomiast w II LO na 161 zdających egzamin maturalny pozytywny wynik otrzymało 155 absolwentów, co stanowi 96%.

 

Zdawalność w technikach powiatu sanockiego wyniosła 55%, w skali kraju 62,2%.

 

W Zespole Szkół nr 1 w Sanoku do matury podeszło 116 tegorocznych absolwentów, z których egzamin zdały 82 osoby, co stanowi 70,7%.

– Najlepsze wyniki uczniowie otrzymali z języka polskiego (92,2%), kolejno z języka angielskiego (90,5%) i z matematyki - 81%. Matury nie zdało 34 uczniów, z tego 8 osób nie ma prawa do egzaminu poprawkowego, ponieważ uzyskało negatywny wynik z dwóch przedmiotów.

– mówi Maria Pospolitak, dyrektor ZS nr 1 w Sanoku. 

 

 

W Zespole Szkół nr 2 w Sanoku zdawalność matur kształtuje się na poziomie 55%. Najlepiej absolwenci technikum poradzili sobie z językiem angielskim (100%). Egzamin z języka polskiego uczniowie zdali na poziomie 85%, zaś z matematyki - 55%.

 

Zdawalność matur w Zespole Szkół nr 3 wyniosła 57%, natomiast w Zespole Szkół nr 5 do egzaminu dojrzałości przystąpiło 49 tegorocznych absolwentów technikum. Egzamin zdało 14 osób, a więc 28%. 16 osób jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego. Z kolei w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych w ZS nr 5 do matury przystąpiły 3 osoby, z których egzamin zadała 1 osoba. 2 osoby mają prawo do egzaminu poprawkowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE