Reklama

Posada Jaćmierska w odbudowie

Opublikowano:
Autor:

Posada Jaćmierska w odbudowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejscowość w ciągu najbliższych trzech lat czeka nie lada rewolucja. Podczas sesji rady gminy określono plan odbudowy sołectwa.

Posiedzenie samorządowców miało miejsce 15 lutego. Piotr Tutak, przewodniczący komisji polityki społecznej, zaznaczył, że jej członkowie popierają treść uchwały. Dokument monitorował również sołtys Posady Jaćmierskiej, ponieważ w ramach różnych projektów będzie on przedmiotem ubiegania się dotacje.

Program rewitalizacji na lata 2016-2020 zakłada prace między innymi w ramach infrastruktury drogowej czy wodnej, a także projekty turystyczne i kulturalne. Radni przyjęli go jednomyślnie.

W zakresie infrastruktury drogowej planowane jest położenie nawierzchni asfaltowej na drogach gminnych i wewnętrznych z odmuleniem i odtworzeniem rowów przydrożnych, naprawę i utwardzenie kamieniem dróg rolniczych, montaż barierek ochronnych przy drodze na całej długości brzegu "Potok Wielki" oraz regulację jego koryta wraz z odkrzaczaniem oraz odbudową tam przeciwpowodziowych. Przy drogach gminnych i powiatowych powstaną zatoczki oraz wiaty przystankowe. Zamontowane zostaną lustra na skrzyżowaniach dróg, gdzie widoczność dla kierowców jest ograniczona. Urządzenia melioracyjne będące w posiadaniu miejscowości zostaną zmodernizowane oraz poddane przeglądom. Numeracja budynków mieszkalnych zostanie uszeregowana wraz z nadaniem nazw ulic. Natomiast na nowo wybudowanych ulicach, jak również na drogach pominiętych w poprzednich planach, zamontowane zostanie oświetlenie. 

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE