Reklama

Porozumienie o współpracy Policji i WIOŚ w zakresie zwalczania przestępczości przeciwko środowisku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KWP

Porozumienie o współpracy Policji i WIOŚ w zakresie zwalczania przestępczości przeciwko środowisku - Zdjęcie główne

foto KWP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie spotkał się z Podkarpackim Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska Krystyną Sołek. Okazją do tego, było podpisanie porozumienia o współpracy.

Deklaracja zakłada współdziałanie w zakresie przeciwdziałania i wykrywania przestępstw oraz wykroczeń przeciwko środowisku, a także naruszeń prawa z obszaru ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

W spotkaniu uczestniczyli też mł. insp. Bartłomiej Kowalski Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie oraz Jan Trzebiński Naczelnik Wydziału Inspekcji WIOŚ, którzy będą odpowiedzialni za realizację tych zadań.

Podpisana deklaracja jest konsekwencją porozumienia zawartego w dniu 31 sierpnia 2021 r. pomiędzy Komendą Główną Policji i Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska. Dzięki temu uregulowany został zakres współpracy i wymiany informacji pomiędzy Policją a GIOŚ.

 

Z uwagi na utworzenie w 2021 roku Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ, który został wyposażony w uprawnienia do ścigania przestępstw godzących w szeroko rozumiane środowisko naturalne, Generalny Inspektor Ochrony Środowiska stał się dla Policji naturalnym partnerem w procesie zwalczania przestępczości środowiskowej.

Współpraca międzyinstytucjonalna będzie opierać się w szczególności na wzajemnej pomocy w wykonywaniu czynności służbowych, udzielaniu wsparcia merytorycznego, wymianie informacji, organizowaniu przedsięwzięć prewencyjnych, a także szkoleń dotyczących zwalczania przestępczości z obszaru ochrony środowiska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy