Reklama

Podwyżka dla burmistrza Ustrzyk Dolnych. Wzrosną również diety radnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Oficjalny profil burmistrza Bartosza Romowicza na Facebooku

Podwyżka dla burmistrza Ustrzyk Dolnych. Wzrosną również diety radnych - Zdjęcie główne

foto Oficjalny profil burmistrza Bartosza Romowicza na Facebooku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Bartosz Romowicz będzie zarabiał blisko 18 tysięcy złotych. W związku z nowelizacją ustawy o zwiększeniu wynagrodzenia dla osób zajmujących kierownicze stanowiska, radni przyjęli uchwałę na mocy której płaca włodarza miasta i gminy będzie znacznie wyższa.

Wzrost wynagrodzenia samorządowców związany jest z ustawą z 17 września 2021 roku o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw. Co ta zmiana oznacza w praktyce?

Zgodnie z tą ustawą prezydenci miast, burmistrzowie oraz wójtowie będą mogli liczyć na wynagrodzenie zasadnicze w wysokości do 20 041 złotych brutto. Oczywiście jest to kwota maksymalna. Burmistrzowie mogą zarabiać mniej, ale ustawodawca określił widełki, z których wynika, że minimalne uposażenie burmistrza, wójta czy prezydenta nie może być mniejsze niż 80 procent kwoty maksymalnej.

W związku z tym radni przyjęli uchwałę zmieniającą wynagrodzenie burmistrza Ustrzyk Dolnych. Bartosz Romowicz będzie miał wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 430 złotych. Ponadto na pełną wypłatę złoży się jeszcze dodatek funkcyjny wynoszący 3450 złotych oraz dodatek specjalny w kwocie 4164 złotych. Burmistrz będzie również otrzymywał ustawowy dodatek za wieloletnią pracę.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych, zwiększono również diety miesięczne w formie ryczałtu dla radnych. W związku z nową ustawą dieta miesięczna przewodniczącego wynosi 2000 złotych, wiceprzewodniczącego 1700 złotych, przewodniczącego komisji stałych 1600 złotych oraz dieta dla pozostałych radnych 1400 złotych. 

Każdemu sołtysowi sołectwa z gminy Ustrzyki Dolne przyznano diety w wysokości 500 złotych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy