Reklama

Podsumowanie sesji Rady Powiatu Sanockiego. Tadeusz Nabywaniec objął funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej

Opublikowano: pt, 31 gru 2021 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas środowej sesji Rady Powiatu Sanockiego, radni przyjęli budżet na 2022 rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2022-2028. Oprócz tego w porządku obrad znalazł się również punkt dotyczący ustalenia wynagrodzenia dla starosty Stanisława Chęcia.

O szczegółach budżetu na nadchodzący rok można przeczytać więcej pod tym linkiem. Jednak nie był to jedyny temat poruszany podczas sesji. W porządku znalazły się również kwestie związane z ustaleniem wynagrodzenia dla starosty Stanisława Chęcia, oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku. W obydwu przypadkach radni pozytywnie przyjęli uchwały. Ponadto 14 głosami za, przy 2 wstrzymujących został zatwierdzony Program Naprawczy dla sanockiego szpitala na lata 2022-2024.

Radni wyrazili również zgodę na odwołanie Tadeusza Nabywańca ze składu osobowego Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu Sanockiego. Radny Nabywaniec złożył rezygnację z powodu objęcia funkcji przewodniczącego Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej.

W punkcie „Interpelacje i zapytania radnych” Damian Biskup, członek zarządu Powiatu Sanockiego zawnioskował o powołanie zespołu ds. organizacji działalności wspólnej jednostek powiatu sanockiego i innych instytucji. Celem utworzonego zespołu byłaby pomoc oraz działalność na rzecz osób z problemami natury psychicznej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży oraz młodych osób z terenu powiatu.

Moja interpelacja ma na celu podjęcie tematu powołania zespołu fachowców, który w oparciu o nasze szkoły średnie, szpital, Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przygotuje program reagowania i profilaktyki dotyczącej tej właśnie płaszczyzny życia społecznego w powiecie sanockim 

– argumentował radny Damian Biskup.

Sesja Rady Powiatu Sanockiego była także okazją do złożenia życzeń i podziękowania za długoletnią pracę Bogusławie Hniłce, naczelnikowi Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, która odeszła na zasłużoną emeryturę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy