Reklama

Radni opowiedzieli się jednogłośnie za poszerzeniem granic Sanoka!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 grudnia burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski złożył w drodze pilności wniosek do przewodniczącego rady Andrzeja Romaniaka o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i wprowadzenie do jej obrad projektu uchwały w sprawie zmiany granic Sanoka. Dotyczył on przyłączenia do miasta sołectw Zabłotce, Bykowce i części Trepczy.

Uzasadnienie uchwały przedstawił zastępca burmistrza ds. rozwoju Artur Kondrat.

Zwiększenie terytorium miasta Sanoka jest pierwszym krokiem do tworzenia warunków dla dalszego rozwoju konkurencyjnej gospodarki w obszarach słabszych gospodarczo. Aby osiągnąć ten cel niezbędna jest poprawa zdolności ośrodków miejskich do kierowania wzrostu, zatrudnienia i wspierania zrównoważonego rozwoju (m.in. poprzez przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom suburbanizacji), wspomaganie ośrodków miejskich dotkniętych problemami.

Mieszkańcy gminy Sanok i miasta Sanoka ponownie wyrażą swoją opinię w tej sprawie w konsultacjach społecznych, w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jak podkreślił burmistrz Kondrat, poprzednie konsultacje pokazały, że coraz więcej mieszkańców ościennych sołectw dostrzega korzyści z przyłączenia ich miejscowości do Sanoka. 

Poszerzenie miasta o nowe tereny otworzy przed nami wiele możliwości. Przede wszystkim Sanok wzmocni swoją pozycję w regionie i będzie ośrodkiem skupiającym uwagę inwestorów i turystów. Wiedzą o tym doskonale prezesi największych sanockich firm, którzy zdecydowanie zadeklarowali poparcie dla idei poszerzenia granic, wysyłając w tej sprawie pismo do przedstawicieli rządu. Nie sięgamy po niemożliwe – przed złożeniem projektu uchwały na dzisiejszą sesję wraz z współpracownikami przeanalizowaliśmy bardzo dokładnie wszystkie opinie, jakie na ten temat wpłynęły do Urzędu Miasta – przede wszystkim opinię Wojewody Podkarpackiego na temat przyłączenia Zabłociec i Bykowiec oraz opinię Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą przyłączenia części Trepczy z miejskim ujęciem wody i oczyszczalnią ścieków. Także Związek Miast Polskich pozytywnie odniósł się do planów poszerzenia Sanoka. Dziś dziękuję pp. Radnym za decyzję, która została podjęta z myślą o przyszłości i w jak najlepszej wierze.

- podsumował burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski. 

Co na to wszystko radni? 

Temat był szeroko dyskutowany przez radnych, którzy postanowili wspólnie dołożyć wszelkich starań do przeprowadzenia procedury poszerzenia, by od 2023 r. Sanok faktycznie stał się większy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy