Reklama

Podopieczny PSM w Sanoku w finale międzynarodowego konkursu!

Opublikowano:
Autor:

Podopieczny PSM w Sanoku w finale międzynarodowego konkursu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeden z wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku został zakwalifikowany do reprezentacji Polski w międzynarodowym konkursie.

Sanoccy akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku ćwiczą ostro i z pięknymi efektami również w okresie wakacji. Pod koniec roku szkolnego wysłali nagrania wideo w ramach eliminacji do Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków do 18 lat „Virtuosos V-4 +”, organizowanego przez Telewizję węgierską, a adresowanego do Grupy Wyszehradzkiej  - stąd V-4 - a poszerzonej o Serbię.

Na podstawie tych nagrań trójka akordeonistów uczniów prof. ośw.  Andrzeja Smolika – Kacper Kosztyła, Filip Siwiecki i Dawid Siwiecki do finałowych otwartych przesłuchań – nagrań w Akademii Muzycznej w Warszawie (5.08.br.) ocenianych przez komisję w składzie Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Mateusz Grzesiński, Andras Batta. Wszyscy zaprezentowali się świetnie i zyskali wielkie uznanie.

W wyniku tych przesłuchań Dawid Siwiecki, który wykonał III część Sonaty nr 2 Władysława Zołotariewa, został zakwalifikowany do 4-osobowej reprezentacji Polski i będzie reprezentował nasz kraj w dalszych zmaganiach, już we wrześniu w Budapeszcie z udziałem 20 uczestników z 5 krajów.

 

Występ naszych młodych uczestników został nagrany przez TVP Kultura i będzie przedstawiony w jednym z programów, podobnie jak transmitowane będą przesłuchania w Budapeszcie przez telewizje 5 krajów uczestniczących.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE