Reklama

Podkarpacka KAS rozbiła grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. Na terenie Podkarpacia i Małopolski zatrzymano 19 osób działających w grupie i przeszukano 28 lokali. Zabezpieczono 70 nielegalnych automatów do gier, ponad pół mln złotych w gotówce, wysokiej klasy samochody, elektronikę oraz dokumentację finansową.

W ostatnich dniach funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu zatrzymali 19 osób na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego. To osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej, w ramach której czerpano korzyści z nielegalnej działalności związanej  z grami hazardowymi. Poszczególne osoby odpowiedzialne były za logistykę, rozliczenia finansowe, a także dostawę oraz serwis maszyn do gier. 

Funkcjonariusze przeszukali 28 lokali użytkowych i mieszkalnych na terenie obydwu województw, w tym pilnie strzeżony przez członków grupy magazyn przeznaczony do składania i przechowywania nielegalnych automatów do gier wraz ze znaczną  ilością elektroniki, służącą do ich instalacji. 

W trakcie realizacji, w którą zaangażowanych było ponad 120 funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, oprócz 70 nielegalnych automatów zabezpieczono także gotówkę w wysokości ponad 500 tysięcy zł, wysokiej klasy samochody osobowe o łącznej  wartości ok. 270 tysięcy złotych,  samochody dostawcze o wartości 85 tys. złotych,  telefony komórkowe, elektronikę stanowiącą części składowe automatów oraz zapiski z rozliczeń finansowych. 


Na podstawie zebranego materiału dowodowego, wszystkim 19 zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw skarbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej. Czyny te kwalifikowane są z art. 258 par.1 kk, art. 107 par. 3 kks w związku z art. 107par.1 kks, w związku z art. 37  par.1 pkt.2 i 5 kks, w związku art. 6 par. 2 kks ). Wśród zatrzymanych, w wieku od 25 do 50 lat,  jest 18 obywateli Polski i 1 ob. Ukrainy. Wobec 6 osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Dokonano także zabezpieczenia  na nieruchomości o szacowanej wartości ok. 320 tysięcy zł. 

To największa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. W sprawie prowadzonej od dłuższego czasu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, zgromadzono obszerną dokumentację procesową, co pozwoliło na zatrzymanie sprawców przestępstwa i  przedstawienie im zarzutów. Jak ustalono, w trakcie działalności grupy wykorzystano do nielegalnej  działalności 460 automatów do gier, a zabezpieczono łącznie 507 urządzeń. Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy oraz wysokie kary grzywny. Postępowanie jest w toku i ma charakter rozwojowy. Niezależnie od odpowiedzialności karnej,  organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano  grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy