Reklama

Podkarpacie: „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’ jasielscy policjanci spotykają się z młodzieżą oraz osobami korzystającymi z różnych form letniego wypoczynku starając się wzbudzić większą świadomość na temat zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Każdego roku policjanci realizują zadania związane z ogólnopolską akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie utonięć. 
 

Wielu tragedii, do których dochodzi nad akwenami wodnymi można byłoby uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Dzikie kąpieliska zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. 
 

Powyższe zasady mundurowi przekazywali dzieciom i młodzieży podczas zajęć sportowych połączonych z profilaktyką realizowanych przez Urząd Miasta Jasła w ramach programu „Trener Osiedlowy”. O bezpieczeństwie nad wodą rozmawiali również z osobami wypoczywającymi nad Zalewem w Krempnej. Funkcjonariusze uświadamiali wczasowiczów o tym, że przyczyną wypadków często jest brak wyobraźni związany ze spożywamniem alkoholu. Apelowali także o zwrócenie uwagi oraz otoczenie szczególną opieką najmłodszych.

 

Uczestnicy spotkań otrzymali także od funkcjonariuszy materiały zawierające informacje i promujące zasady bezpiecznego wypoczynku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE