Reklama

Po sukcesie kolejki gondolowej w Solinie przyszła pora na Sanok! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po sukcesie kolejki gondolowej w Solinie przyszła pora na Sanok! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dawna w przestrzeni publicznej pojawiały się głosy, aby połączyć dwa brzegi Sanu w okolicy Kauflandu i Sosenek. Wpierw pojawił się pomysł z kładką dla pieszych, teraz jak wiemy, ma powstać w tym miejscu nowoczesny most. Jednak informacje, do jakich udało nam się dotrzeć, przebiły wszystkie te pomysły! Po sukcesie kolejki gondolowej nad zaporą w Solinie przyszła pora na Sanok!

Miasta w całej Polsce stawiają na różnorodne środki transportu, zwłaszcza takie, które dodatkowo przyciągną turystów. Po sukcesie kolejki gondolowej PKL w Solinie rozpoczęły się starania urzędników w naszym pięknym Sanoku o atrakcję, która nie tylko pozwoli na oglądanie panoramy miasta z góry, ale tez połączy dwie perełki, jakimi może się pochwalić przed całą Polską, a nawet Europą. Mowa oczywiście o skansenie i galerii Zdzisława Beksińskiego. Tak, to już pewne! W Sanoku jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa atrakcji turystycznej - kolejki gondolowej. 

 

Myślę, że to będzie to, czego w Sanoku brakowało. Szybkiej trasy od skansenu do galerii Beksińskiego i zamku. Taka inwestycja wzbogaci ofertę turystyczną naszego miasta i w dogodny sposób ułoży naturalny plan zwiedzania. Poprowadzi turystów wprost ze środka skansenu na zamek. Jestem dumny z tego, że udało nam się doprowadzić do finalizacji pomysłu i dzisiaj możemy już nim się pochwalić, a latem 2024 zaprosić wszystkich na niezapomnianą przejażdżkę gondolą nad Sanem. Niebawem odbędzie się oficjalne ogłoszenie inwestycji i przedstawienie inwestora i wszystkich szczegółów dotyczących sanockiej kolejki gondolowej

- uchyla nam rąbka tajemnicy burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski.

Kolejka gondolowa będzie miała cztery podpory o wysokości 48, 28, 19 i 17 metrów oraz taras widokowy zlokalizowany tuż przy zamku. Wiadomo, że jedna z podpór posadowiona będzie w skansenie w niedalekiej odległości od sektora naftowego, a druga stanie na obecnym parkingu przy zamku. 

Symbolicznym podsumowaniem etapu przygotowania koncepcji budowy widokowej kolei gondolowej w Sanoku będzie podpisanie umowy między miastem Sanok a głównym inwestorem. Czy będą to Polskie Koleje Linowe? Burmistrz nie zaprzecza i nie potwierdza. Później nastąpi zawiązanie spółki i uzyskanie pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu odpowiednich zgód spółka przystąpi do realizacji budowy.

W czerwcu 2023 roku, podczas uroczystego spotkania w Sanoku zaprezentowany zostanie dokładny plan inwestycji. Należy dodać, że głównym założeniem jest stworzenie atrakcyjnej, całorocznej oferty turystyczno-rekreacyjnej, wykorzystującej potencjał naszego miasta, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych walorów środowiskowych. 

Czekamy z niecierpliwością na spotkanie w lipcu tego roku i gratulujemy pomysłu, który zdecydowanie podniesie walory turystyczne naszego pięknego Sanoka. 

AKTUALIZACJA:

Informujemy, że wiadomość o powstaniu kolejki gondolowej w Sanoku była żartem z okazji Prima Aprilis (1 kwietnia).
Burmistrz Sanoka mówi nam, że nie tak do końca to żart, bo myśl taka się pojawiła, więc jest nadzieja, że nasz żart będzie proroczy. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE