Reklama

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda przyjęła kobiety z Podkarpacia

Opublikowano: sob, 22 sty 2022 12:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek Małżonka Prezydenta spotkała się z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich „Warzanki”. Panie pochodzą z niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu, w której od niemal dwóch lat prowadzą działalność społeczną, oświatową i kulturalną.

Mimo krótkiego stażu organizacji do koła należy już pięćdziesiąt osiem członkiń. Panie zdobyły wiele nagród i wyróżnień w konkursach i zawodach, podczas giełd, pikników i w lokalnych programach. Zorganizowały też wiejskie dożynki.

Dzisiaj odwiedziły Warszawę, by podzielić się z Pierwszą Damą swoimi osiągnięciami, pasjami i planami na przyszłość. Koło Gospodyń Wiejskich, jak podkreślają „Warzanki”, to nie tylko przygotowywanie regionalnych potraw i udział w konkursach.

 

Koło jest płaszczyzną międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, wzajemnej nauki i rozwoju, a jego działania promują gminę. Gospodynie pielęgnują tradycje, doceniając jednocześnie osiągnięcia współczesności i rozumiejąc, że oba obszary można znakomicie pogodzić. Kobiety podkreślały dumę ze swojego pochodzenia i miłość do regionu oraz wolę działania na rzecz lokalnej wspólnoty. – Wara to wspaniałe miejsce do życia, o czym świadczy rosnąca liczba mieszkańców – podkreślały zgodnie.

Pierwsza Dama wyraziła uznanie dla aktywności koła, pytała o tradycje charakterystyczne dla tego regionu oraz podziękowała za działania na rzecz wszystkich mieszkańców. – Koła to świetne organizacje, a kobiety mają niezwykłą siłę, są liderkami i wspaniałymi działaczkami – akcentowała Agata Kornhauser–Duda.

Członkinie koła angażują się w wiele innych przedsięwzięć, udzielają się w OSP, Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej, Akcji Katolickiej i innych organizacjach; jedną z założycielek KGW jest pani sołtys. Prowadzą też warsztaty kulinarne, zielarskie, muzyczne, teatralne i inne.

Małżonka Prezydenta, nawiązując do współpracy z Amazonkami, wizyt w szpitalach i rozmów z lekarzami, zachęcała panie do badań oraz do zaangażowania koła w promocję zdrowia i profilaktyki w gminie.

Panie pytały o spotkania Pierwszej Damy z przedstawicielami fundacji i stowarzyszeń czy z dziećmi i młodzieżą. Dowiedziały się o planowaniu kalendarza i wizyt zagranicznych, Małżonka Prezydenta mówiła też o protokole dyplomatycznym i wydarzeniach z udziałem Pary Prezydenckiej. Rozmawiano o cyfryzacji obszarów wiejskich, składaniu wniosków o dofinansowania, aktywizacji seniorów i najmłodszych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy