Reklama

Pętla taktyczna na końcu świata batalionu lekkiej piechoty w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochotnicy odbywający szesnastodniowe szkolenie podstawowe w 35. batalionie lekkiej piechoty w Sanoku mają za sobą pętlę taktyczną. W niedzielę, 4 grudnia złożyli przysięgę wojskową na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”.

Głównym celem egzaminu zwieńczającego tzw. „szesnastkę”, jest podsumowanie zdobytych umiejętności podczas szkolenia podstawowego. Posługiwanie się bronią, strzelanie, zakładanie maski przeciwgazowej i jej właściwe użycie, poruszanie się w terenie z wykorzystaniem busoli, czy udzielanie pomocy medycznej na polu walki – to tylko niektóre zadania, jakie musieli wykonać ochotnicy.

 

W trakcie całego marszu podczas zadań na poszczególnych punktach, szkolący się wielokrotnie musieli liczyć na siebie nawzajem. Wspierać się i pomagać sobie, aby pozytywnie zaliczyć pętlę. Egzaminu nie ułatwiała pogoda, przede wszystkim mróz, trudne warunki terenowe, zmęczenie oraz „duch”, który zaskakiwał żołnierzy kolejnymi wyzwaniami. 

 

To ostatni egzamin organizowany przed uroczystą przysięgą wojskową, która odbyła się 4 grudnia o godz.11:00 na Rynku w Dębicy. Ślubowanie ochotników odbyła się w obecności rodzin, przedstawicieli władz wojewódzkich, samorządowych, kombatantów oraz mieszkańców Podkarpacia. Po przysiędze blisko 100 nowych żołnierzy zostało rozdysponowanych do etatowych batalionów 3 Podkarpackiej Brygady OT rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy