Reklama

PERUN 2022 ćwiczenia obronne w powiecie sanockim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 22 oraz 23 września br. zostały przeprowadzone powiatowe doskonalące ćwiczenia obronne realizowane w ramach udziału w kompleksowym ćwiczeniu obronnym Wojewody Podkarpackiego pk. „PERUN – 2022”.

Pierwszy etap ćwiczenia, mający miejsce w budynku Starostwa, polegał na rozwinięciu stałego dyżuru Starosty Sanockiego, przeprowadzeniu wprowadzenia do ćwiczenia dla kadry kierowniczej oraz naczelników wydziałów Starostwa Powiatowego w Sanoku, a także dla kierowników wybranych powiatowych jednostek organizacyjnych oraz na aplikacyjnej realizacji otrzymywanych od Stałego Dyżuru Wojewody Podkarpackiego ćwiczebnych zadań operacyjnych.

 

Natomiast epizod praktyczny ćwiczeń odbył się w Rudawce Rymanowskiej, na terenie Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej. Epizod, którego koordynatorem był Starosta Sanocki, został przeprowadzony przy udziale powiatowych straży i inspekcji oraz organów samorządowych, wspierających działania Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sanoku,  zaangażowanego jako podmiot wiodący w eliminacji pryszczycy na terenie Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej.

 

Do udziału w epizodzie zaproszono również strzelców ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Funkcję głównego narratora epizodu pełniła p. Renata Kondrat – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sanoku. Krótkie wykłady na temat jednostki chorobowej oraz zagrożeń związanych z pryszczycą wygłosili dla przybyłych obserwatorów epizodu: prof. dr hab. Krzysztof Anusz oraz Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, dr Mirosław Welz.

 

Podstawowym celem epizodu praktycznego było sprawdzenie na poziomie powiatu gotowości zwalczania pryszczycy oraz zastosowania w praktyce procedur wynikających z obowiązującego prawodawstwa oraz przepływu informacji i współdziałania służb w zakresie skutecznego prowadzenia ewentualnych działań przy zwalczaniu choroby.

 

W ramach kompleksowego ćwiczenia obronnego Wojewody Podkarpackiego pk. „PERUN – 2022” na terenie województwa podkarpackiego, w dniu 23 września miał miejsce jeszcze jeden epizod praktyczny. Był to pokaz działania administracji publicznej, służb i policji wspieranej przez pododdział Wojsk Obrony Terytorialnej w przypadku naruszenia systemu ochrony i bezpieczeństwa obiektów Rafinerii Orlen Południe – Zakład Jedlicze.

 

Wojewódzkie ćwiczenie kompleksowe oraz obydwa epizody praktyczne przygotowano zgodnie z zarządzeniem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Podmioty zaangażowane w przeprowadzenie epizodu praktycznego na terenie Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa (Rudawka Rymanowska) to:

 

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie;

Starostwo Powiatowe w Sanoku / PCZK;

Urząd Gminy Zarszyn / GCZK;

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sanoku;

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sanoku;

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku i Posterunek Policji w Besku;

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku;

OSP Odrzechowa, OSP Długie, OSP Nowosielce, OSP Jaćmierz, OSP Niebieszczany;

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku;

Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy