Reklama

Państwowa Straż Pożarna w Sanoku podsumowała świąteczny weekend

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Sanockie

Państwowa Straż Pożarna w Sanoku podsumowała świąteczny weekend - Zdjęcie główne

Działania PSP w Sanoku | foto Korso Sanockie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podobnie jak sanocka policja straz pożarna w Sanoku podsumowała świąteczny weekend. Pożary, miejscowe zagrożenie, a nawet trafił się fałszywy alarm.

W okresie świątecznym i około świątecznym tj. od 06.04.2023 r. do 10.04.2023 r. odnotowaliśmy 6 interwencji, z czego były to: 2 pożary, 3 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy. Do zdarzeń charakterystycznych należał pożar poddasza w Srogowie Górnym oraz wypadek samochodowy w Strachocinie

- informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, kpt. Paweł Giba.

 

Pożar w Srogowie Górnym (08.04)

Zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego dyżurny PSP w Sanoku otrzymał o godz. 20:53. Z treści zgłoszenia wynikało, że pali się poddasze domu dwukondygnacyjnego. Brak osób poszkodowanych. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku zadysponował na miejsce zdarzenia 6 zastępów (4 z JRG Sanok oraz 2 z okolicznych jednostek OSP).
Po przybyciu na miejsce potwierdzono zdarzenie. W momencie dojazdu wszyscy lokatorzy opuścili dom, a poddasze objęte było dużym zadymieniem. Działania polegały na odłączeniu energii elektrycznej oraz pracy strażaków w aparatach ODO wewnątrz budynku. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru drewnianego stropu przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych elementów stropu. Po oddymieniu pomieszczeń dokonano kontroli zawartości tlenku węgla w budynku. Na tym działania zakończono po godz. 23:00.

Wypadek w Strachocinie (09.04)

Zgłoszenie o wypadku jednego samochodu osobowego pomiędzy Bażanówką a Strachociną dyżurny PSP otrzymał o godz. 18:30. Wynikało z niego, że samochód osobowy dachował, wszyscy opuścili pojazd samodzielnie, 1 osoba została poszkodowana. Dyżurny PSP w Sanoku zadysponował na miejsce 2 zastępy (1 z JRG, 1 z OSP). Po przybyciu na miejsce potwierdzono zdarzenie.  Samochód osobowy znajdował się poza jezdnią. Działania polegały na zabezpieczeniu pojazdu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy