Reklama

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej włączył się do akcji honorowego oddawania krwi

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Słuchacze odbywający szkolenia w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy wraz z załogą, włączyli się do akcji honorowego krwiodawstwa służb mundurowych.

Pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” odbywa się kolejna już odsłona Ogólnopolskiej Akcji Honorowego Krwiodawstwa służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, w której czynny udział bierze służba więzienna. Dzięki stałej współpracy pomiędzy Ośrodkiem Doskonalenia Kadr SW w Olszanicy, a oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sanoku, 22 funkcjonariuszy oddało ten życiodajny płyn, który następnie zostanie wykorzystywany tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej.

Donatorzy w mundurach, w dużej części zrobili to po raz pierwszy w życiu. Jest przy tym wiele emocji, jednak należy podkreślić, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu, na twarzy funkcjonariuszy pojawił się uśmiech i satysfakcja, że również w ten sposób mogli przysłużyć się innym ludziom. 

Cieszę, się że młodzi funkcjonariusze zdecydowali włączyć się do akcji. Na co dzień w Ośrodku propagujemy honorowego krwiodawstwo wśród słuchaczy różnych form szkoleniowych

 – mówi ppłk Adam Nieznański, komendant Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy.

W najbliższym czasie w ramach akcji krew oddadzą kolejni pracownicy oraz funkcjonariusze. Jednocześnie warto wspomnieć, że od początku listopada w Ośrodku działa klub honorowych krwiodawców.

/ODKSW Olszanica/

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy