Reklama

Osika: Zostawiam głos sanoczanom

Opublikowano:
Autor:

Osika: Zostawiam głos sanoczanom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Różne się rzeczy w życiu robi, różne piastuje funkcje, ale nazwisko ma się jedno. Nie miałbym na obecną chwilę czystego sumienia, gdybym przekazał swoje poparcie i zarekomendował państwu któregoś w tych kandydatów - powiedział podczas konferencji podsumowującej wybory samorządowe Jakub Osika.

Konferencja prasowa odbyła się we wtorek 30 października na sanockim rynku. Jakub Osika, kandydat na burmistrza Sanoka Demokratów Ziemi Sanockiej, w krótkim wystąpieniu podsumował kampanię wyborczą.

- Bardzo chciałbym podziękować osobom, które doceniły konwencję Demokratów Ziemi Sanockiej - rozpoczął.

- Postawili na merytoryczność i docenili jakość debaty publicznej w naszym wykonaniu. Zdobyliśmy blisko jedną trzecią głosów sanoczan. Myślę, że jest to bardzo dobry wynik i za pośrednictwem Korso Gazety Sanockiej chciałbym podziękować wszystkim wyborcom - dodał Jakub Osika.

Demokraci Ziemi Sanockiej wprowadzili po czterech radnych do rady miasta i powiatu.

- Nasz projekt jest prorozwojowy, myślimy o stworzeniu stowarzyszenia po to, aby można było działać nieco dalej od polityki, a bliżej ludzi - zapowiedział Osika.

Przyznał, że w ostatnim czasie spotkał się z przedstawicielami obu sztabów wyborczych. Wyborczego poparcia nie przekazał żadnemu z kandydatów, którzy w najbliższą niedzielę powalczą o fotel burmistrza Sanoka.

- Dzisiaj spotkałem się z Tadeuszem Pióro, padła propozycja współpracy przed drugą turą i współtworzenia zarządu miasta, ale odmówiłem. Jednocześnie zostawiłem sobie możliwość współpracy po wyborach, tak jak to było przez ostatnie cztery lata. Będę popierał wszystkie projekty dobre dla miasta i jego mieszkańców, niezależnie od tego, kto będzie ich autorem - zapewnił Osika.

- Jeśli chodzi o Tomasza Matuszewskiego, udało nam się usiąść do rozmów. Jako Demokraci wzięliśmy współodpowiedzialność za kreowanie przyszłego zarządu miasta, ale ta współpraca według Tomka jest możliwa dopiero po wyborach. W tej chwili kandydat nie oczekuje od nas wsparcia, więc siłą rzeczy nie będziemy się narzucać - powiedział Jakub Osika.

Odniósł się także do kampanii wyborczej.

- Była zła, nijaka, miałka, brudna. Zabrakło merytorycznej debaty i otwartej dyskusji . Były za to banery, baloniki, hejt, pomówienia i trolle. Jestem dumny, i mogę to powiedzieć z otwartą przyłbicą, że wszystkie nasze przekazy były merytoryczne - powiedział.

Na koniec zaapelował do mieszkańców Sanoka o udział w wyborach.

- Zostawiam głos państwu. Wierzę w Waszą mądrość, inteligencję i zmysł obserwacji. Z jednej strony mamy Tadeusza Pióro, którego rządy mogliśmy obserwować przez ostatnie cztery lata. Z drugiej bliżej nieokreślony projekt polityczny, którego program jest dość enigmatyczny, więc nie wezmę na siebie odpowiedzialność, aby sugerować Państwu wybór - zakończył Osika. 

W drugiej turze o fotel gospodarza miasta powalczy obecny burmistrz Tadeusz Pióro (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Tomasz Matuszewski (Łączy nas Sanok). Do urn wyborczych pójdziemy 4 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE