Reklama

Od dziś w sanockim Muzeum Historycznym można zobaczyć świat obrazów Zdzisława Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości!

Opublikowano: sob, 29 cze 2019 12:58
Autor:

Od dziś w sanockim Muzeum Historycznym można zobaczyć świat obrazów Zdzisława Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od 28.06 do 31.08 Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza w Podróż przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości! Projekcje w okresie wakacyjnym, stanowią dopełnienie stałej ekspozycji malarstwa, rysunku oraz fotografii Zdzisława Beksińskiego, stanowiącej retrospektywny przegląd twórczości Mistrza z Sanoka.

Od jutra (29 czerwca 2019 r.) w Muzeum Historycznym w Sanoku wznowione zostaną projekcje DE PROFUNDIS! Wirtualne doświadczenie De Profundis, stanowiące propozycję nowej formy dialogu ze sztuką, stworzone zostało przez studio 11th Dimension. Wizualizacja umożliwia odbycie trójwymiarowej, podróży przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego przy wykorzystaniu okularów Oculus Rift., które izolują widza od otoczenia zewnętrznego. Interpretacje obrazów malarza w wirtualnej rzeczywistości, nie tylko odwzorowują pełne niepokoju, surrealistyczne światy znane z dzieł artysty ale również ożywiają je, sprawiając, iż reagują na obecność zwiedzającego. Spacerowi towarzyszy specjale tło muzyczne oraz dźwięki otoczenia, pogłębiające wrażenie przeniesienia do przestrzeni obrazu. Projekcje stanowią swoiste dopełnienie stałej ekspozycji malarstwa, rysunku oraz fotografii Zdzisława Beksińskiego, stanowiącej retrospektywny przegląd twórczości Mistrz a z Sanoka.

Projekcje dostępne przy galerii na najwyższym piętrze Zamku w godzinach otwarcia Muzeum:
pon. 8:00 - 12:00
wt.-niedz. 9:00 - 17:00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE