Wspomnienia z lat 70
Andrzej Potocki skupił się na opowieściach z lat 70., które obfitowały w liczne absurdalne sytuacje wynikające z nadzoru władzy nad codziennym życiem obywateli. Władza dążyła do kontrolowania każdego ruchu i posiadała chęć posiadania wiedzy na temat zainteresowań i zajęć ludzi. Tego rodzaju wymogi utrudniały pracę w dziedzinie kultury i sztuki, a nawet zakup farb do prac artystycznych wymagał odpowiedniego pozwolenia. Mimo tych trudności, Andrzej Potocki poświęcił wiele czasu swojemu autorskiemu projektowi artystycznemu, Klubowi Popierających Poezję, który odnosił liczne sukcesy na festiwalach artystyczno-teatralnych w całym kraju.
Walka z cenzurą
Mimo otrzymania oferty wydania tomiku wierszy, Potocki zrezygnował z tej idei, widząc jak dalece cenzura ingeruje w teksty. Z upadkiem Peerelu cenzura zaczęła odchodzić w zapomnienie, co skłoniło poetę do podjęcia nowych działań. Andrzej Potocki zaczął realizować się jako dziennikarz, pisarz i poeta. Pracując w TVP Rzeszów, szczególnie zależało mu na dokumentowaniu życia tzw. bieszczadzkich zakapiorów - osób o burzliwej przeszłości, ale o wielkich sercach. Podczas wieczoru autorskiego wiele uwagi poświęcono postaci Jędrka Połoniny-Wasilewskiego, który swoją twórczością artystyczną przyczynił się do rozwoju sztuki w Bieszczadach jako prekursor rzeźby i grafiki.
Reportaże filmowe
Jako zwieńczenie wieczoru autorskiego, Andrzej Potocki zaprezentował cztery krótkie reportaże filmowe, które zostały zrealizowane przez niego w TVP Rzeszów. Filmy ukazywały życie bieszczadzkich zakapiorów, a szczególną uwagę zasługiwał reportaż o Michale Giercuszkiewiczu, byłym perkusiście zespołu rockowo-bluesowego Dżem.
Spotkanie z miłośnikami twórczości
Po emisji reportaży Andrzej Potocki spędził jeszcze chwilę na luźnej rozmowie z miłośnikami Bieszczad i swojej twórczości. Była to okazja dla fanów, aby bliżej poznać autora i porozmawiać na różne tematy związane z Bieszczadami oraz jego twórczością. Potocki podpisywał także swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Artystyczne Bieszczady", którą określił jako bardzo osobistą.To był wieczór autorski, gdzie autor podzielił się swoimi wspomnieniami z lat 70., walką z cenzurą oraz swoją twórczością związaną z bieszczadzkimi zakapiorami. Spotkanie z miłośnikami twórczości autora obejmowało również prezentację reportaży filmowych zrealizowanych przez Potockiego oraz możliwość rozmowy i podpisywania książki "Artystyczne Bieszczady".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.