Reklama

Nowy projekt dla dzieci w sanockiej bibliotece

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy projekt dla dzieci w sanockiej bibliotece - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 13. września 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku rozpoczyna realizację projektu pt. Plecak pełen książek – podróżnik w bibliotece dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl imprez adresowany jest do dzieci w wieku 10 - 15 lat, uczęszczających do sanockich szkół podstawowych.

W programie ciekawe spotkania z podróżnikami, autorami książek dla dzieci i młodzieży, warsztaty filmu animowanego oraz spektakl teatralny.

Ramowy program spotkań

    • Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim - biografistą, podróżnikiem, autorem książek dla dzieci, członkiem Związku Literatów Polskich, współzałożycielem Fundacji im. Kazimierza Nowaka. 

    • Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych - absolwentką filologii angielskiej na UJ, malarką, autorką książek dla dzieci czterokrotnie nagradzaną w Konkursie im. Astrid Lindgren, a także Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

    • Spotkanie z Urszulą i Jakubem Wałachowskimi - podróżnikami na stałe mieszkającymi w Bieszczadach, autorami bloga „Ulek w podróży”.

    • Spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym - politologiem, filozofem, społecznikiem, fotografem i globtroterem, w 2018 roku uzyskał stypendium MKiDN na stworzenie multimedialnego projektu Polska na szóstkę - cudze chwalicie, swego nie znacie.

    • Spotkanie autorskie z Łukaszem Łagożnym - himalaistą, alpinistą, zdobywcą Korony Ziemi, autorem książek podróżniczych.

    • Spotkanie motywacyjne z Janem Melą – podróżnikiem, społecznikiem, mówcą motywacyjnym, założycielem Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, zdobywcą wielu nagród w dziedzinach prospołecznych oraz sporcie. 

Warsztaty filmu animowanego poklatkowego  poprowadzi Joanna Szostak-Rogoz - absolwentka malarstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, artysta malarz, autorka dwóch wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych, zawodowo związana z BWA Galerią Sanocką, posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć plastycznych dla dzieci. Na zakończenie warsztatów uczestnicy zobaczą realizowany film na dużym ekranie.

Kolejnym elementem projektu będzie spektakl Morskie opowieści Kapitana Guliwera z repertuaru Teatru Gry i Ludzie z Katowic. Od 1997 roku zespół teatru przygotowuje przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne i spektakle dla dzieci. Występuje w kraju i za granicą. W Morskich opowieściach Kapitana Guliwera wykorzystano różne formy teatralne m. in. żywy plan, maski, pacynki. Elementami łączącymi przygody będą piosenki żeglarskie i ciekawa choreografia. 

Program projektu realizowany jest we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy