Reklama

Nowa wystawa w Galerii BWA Sanok już od dziś

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Ziółkowski obrazy

Nowa wystawa w Galerii BWA Sanok już od dziś - Zdjęcie główne

foto Marcin Ziółkowski obrazy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj (14.01.2022) można w BWA Galerii Sanok obejrzeć wystawę dzieł Marcina Ziółkowskiego, który obecnie zajmuję się głównie malarstwem i rzeźbą

Marcin Ziółkowski - Ur. 1967 w Świdniku. Studiował na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskał dyplom z Grafiki w 2014 roku. Obecnie przeprowadza przewód doktorski. Zajmuje się przede wszystkim malarstwem i rzeźbą. Głównym motywem jego prac jest akt kobiecy oraz jego relacje i odniesienia do otaczającej rzeczywistości. W ten sposób przedstawia emocjonalny stosunek do życia i za pomocą narracji tych aktów komentuje świat.

 

 

"Malarstwo wykorzystuje zlepek technik i trochę techniki wymyślonej przeze mnie. Takie działanie wprowadza pozorny chaos zakłócający realizm obrazu, bo obrazy są zdecydowanie realistyczne, ale właśnie ten Chaos to miejsce w którym percepcja widza buduje swój własny obraz. Jestem przeciwnikiem tłumaczenia odbiorcom co przedstawia dzieło, chciałbym żeby widz sam interpretował wizualnie te elementy, które nie są do końca wyjaśnione. Dzięki zakłóceniom w obrazie, staje się on prowokacją dla osób które lubią kreacje i wciąga ich w zabawę z budowaniem obrazu.

 

Wówczas im więcej jest niedopowiedzianych miejsc tym obraz jest ciekawszy dla widza. Podstawowym elementem większości obrazów jest kobiecy akt. Nie jest on jednak zwykle podmiotem, a jedynie komentatorem tego, co na obrazie się wydarza. Poza tym myślę, iż to obserwator, widz sam decyduje, co takim podmiotem jest i prawdopodobnie podczas kreowania jego rzeczywistości będzie go zmieniał."  

 

 

*Ze względu na aktualną sytuację i obostrzenia nie odbędzie się oficjalny wernisaż wystawowy*

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy