Reklama

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku [WIZUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek na Placu Harcerskim w Sanoku z inicjatywy Zarządu Powiatu Sanockiego odbyło się spotkanie z udziałem wicestarosty, radnych powiatowych i miejskich, dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, przedstawicieli rady dzielnicy Śródmieście oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Celem spotkania było omówienie i zaprezentowanie koncepcji planowanej przez Powiat Sanocki inwestycji w zakresie rozbudowy budynku II LO o salę gimnastyczną oraz zobrazowanie skali ingerencji w park, sposób wkomponowania i skomunikowania budowli z zielenią oraz układem alejek parkowych. Na pytania radnych odpowiadali geodeci i projektant.

Ze względu na to, że działka II LO jest zbyt mała, konieczne jest wyrażenie zgody przez Radę Miasta Sanoka oraz burmistrza na przekazanie części terenu parku miejskiego pod planowaną inwestycję. Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do samorządu Miasta Sanoka o formalne przekazanie gruntów pod budowę.

W ramach planowanej inwestycji zostanie wykonana hala sportowa o wymiarach 36 × 18 m z łącznikiem jako rozbudowa istniejącego obiektu II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku w całość funkcjonalno-przestrzenną, sportowo-edukacyjną z docelowym zagospodarowaniem przestrzeni wokół szkoły. Rozbudowa będzie miała formę prostą, zbliżoną gabarytami i skalą do części istniejącej, pod względem architektonicznym niekolidującym z estetyką otoczenia. Obiekt hali zaprojektowano jako żelbetowy z dachem wspartym na konstrukcji w postaci stalowej kratownicy, z wykorzystywaniem współczesnych środków wyrazu architektonicznego — fasad szklanych i elementów z aluminium. W ramach tego etapu zaplanowano sporządzenie dokumentacji projektowej i kosztorysowej, roboty rozbiórkowe nieczynnej kotłowni i obecnej salki gimnastycznej, prace ziemne, przebudowę sieci infrastruktury technicznej zlokalizowanej w bezpośrednim otoczeniu szkoły, niwelacje i zabezpieczenie skarp, wykonanie odwodnienia oraz fundamentów nowej hali.

 

Budowa sali gimnastycznej to dla nas bardzo ważna inwestycja, ponieważ mamy najmniejszą salę ze wszystkich szkół w powiecie sanockim. Własny obiekt o dużej powierzchni daje możliwość rozwinięcia skrzydeł, a przy okazji będzie pełnił wielorakie funkcje. Oprócz zajęć sportowych będziemy mogli organizować różne imprezy i spotkania. Jest szansa, że w końcu doczekamy się sali z prawdziwego zdarzenia. Ta inwestycja to złoty strzał, albo powstanie teraz, albo już nigdy.

– podsumowuje Marek Cycoń, dyrektor II LO w Sanoku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy