Reklama

Dlaczego warto postawić na naczynia papierowe?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dlaczego warto postawić na naczynia papierowe? - Zdjęcie główne

foto Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Czy wiesz, że według ostatniego raportu WWF, koszt zanieczyszczenia plastikowymi odpadami na świecie jest większy od... PKB Indii? Choć produkcja plastiku podwoiła się w ciągu ostatnich 20 lat, to coraz więcej mówi się o bardziej ekologicznych tworzywach.

Na całym świecie w ciągu roku produkowana jest ogromna ilość plastiku. Niestety minimum 8 ton tego nieekologicznego materiału każdego roku spływa do oceanu światowego. Na szczęście naczynia papierowe stają się standardem w Unii Europejskiej.

Naczynia papierowe, kubki jednorazowe papierowe i słomki papierowe są coraz bardziej powszechne. Wiele mówi się o ekologii i negatywnym wpływie plastiku na środowisko naturalne. Plastik jest tylko pozornie tańszym materiałem, a każdy z nas powinien pomyśleć o tym, jak ważne jest ekologia i dbałość o nasze otoczenie.

Przyszłość? Słomki papierowe!

Plastikowe sztućce i słomki znikają z całej Unii Europejskiej. Zastępują je słomki papierowe. Na terenie Unii od 3 lipca 2021 roku znikają z obrotu plastikowe naczynia jednorazowe i słomki. Zastępują je słomki i naczynia papierowe. Już teraz w sklepach pojawia się coraz więcej alternatyw: sztućce z naturalnych materiałów, talerzyki papierowe, czy eleganckie, kolorowe naczynia jednorazowe.

Plastik jest passe

Plastik nie wygląda nie tylko nieelegancko, ale również  jest bardzo szkodliwy dla naszego otoczenia. Na  imprezach coraz częściej spotykamy zatem naczynia papierowe, które zapewniają estetyczny wygląd. Wszelkie wydarzenia na świeżym powietrzu: grill, baby shower, czy ogniska to miejsca, gdzie coraz częściej możemy spotkać naczynia papierowe. Możemy je zakupić w sklepie oferującym sprzedaż opakowań na wynos, a cena produktów papierowych wcale nie przewyższa papierowych odpowiedników.

Rewolucja w gastronomii

Papierowe talerze, sztućce to coraz częstszy dodatek do posiłków serwowanych na wynos. Takie rozwiązania powinny tylko cieszyć konsumentów. Plastik jest nieestetyczny, a papierowe odpowiedniki wyglądają zdecydowanie estetyczniej. Totalną rewolucją są sztućce wykonywane z trzciny cukrowej, które są w 100% biodegradowalne. Wytwarza je się z bagassy. To wysuszone włókna trzciny cukrowej, które pozyskiwane są podczas wyciskania soku z trzciny cukrowej. To materiał, który zapewnia nie tylko estetykę, ale również wysoką funkcjonalność. Materiał nie przecieka, jest sztywny i odporny na tłuszcz. Ekologiczne naczynia świetnie sprawdzą na wszelkiego rodzaju imprezach na świeżym powietrzu.

Naczynia papierowe są dostępne dla każdego

Znajdziesz je w coraz większej ilości sklepów internetowych. W ofercie internetowej możesz zakupić ekologiczne sztućce w atrakcyjnej cenie. Szeroki wybór ekologicznych naczyń papierowych znajdziesz w sklepie internetowym: https://www.opakowanianawynos.pl/172-naczynia-papierowe. Oryginalny design, szerokie zastosowanie i ekologia jest zawsze na czasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE