Reklama

Nigdy się nie poddawać

Opublikowano:
Autor:

Nigdy się nie poddawać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Weronika i Daria Semenowicz to uczennice Zespołu Szkół w Besku. Mimo młodego wieku, dziewczynki mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami z wielu przedmiotów. Do największych sukcesów można zaliczyć zwycięstwo w wojewódzkim konkursie „Wirtualne Potyczki Ortograficzne” oraz uzyskanie tytułu laureatek konkursu „Losy Bliskich, losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 - 1989”.

Weronika uczęszcza do pierwszej klasy gimnazjum, Daria do szóstej klasy szkoły podstawowej. W ubiegłym roku szkolnym obie zostały finalistkami ogólnopolskiego konkursu „Losy Bliskich, losy Dalekich”, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Weronika przygotowała pracę na temat swojego pradziadka, który brał udział w wojnie obronnej w 1939 roku, a potem przebywał przez kilka miesięcy w obozie dla internowanych polskich żołnierzy na Węgrzech. W czasie jego nieobecności prababcia  dziewczynek musiała radzić sobie sama z pracami w gospodarstwie, opieką nad synem i chorym teściem. Większość materiałów (dokumenty, zdjęcia, akty urodzenia i zgonu) dziewczynka znalazła w rodzinnym archiwum.

Z kolei Daria napisała o 10 września 1939 roku, kiedy w Besku niemieccy żołnierze zamordowali 22 mieszkańców.

– Opracowałyśmy prace badawcze na wybrane tematy. Każda z nich ma około 20 stron. Oprócz tego gromadziłyśmy dokumenty, zdjęcia i relacje uczestników opisywanych zdarzeń – mówią dziewczynki. – Nie przypuszczałyśmy, że odniesiemy taki sukces. Tym bardziej że startowałyśmy w tej samej kategorii wiekowej, a tytuł laureata etapu wojewódzkiego otrzymywało jedynie trzech uczniów.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE