Niedźwiadki przegrywają z Polonią Bytom w CLJ [FOTO]

Wiadomości W czwartkowe popołudnie na "Arenie" rozpoczął się turniej eliminacyjny CLJ do Mistrzostw Polski Juniorów. Sanoczanie zmierzyli się z groźnym przeciwnikiem, drużyną Polonii Bytom, ale wystawiając pełną piątkę graczy z drużyny Ciarko STS Sanok liczyli z pewnością na zwycięstwo.

Centralna Liga Juniorów - Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów:

UKS Niedźwiadki MOSIR Sanok - KH Polonia Bytom 2-7 (0-1, 2-2, 0-4)

Bramki dla Niedźwiadków:

• 1-1 Bartosz Florczak-Łukasz Łyko-Szymon Dobosz - 20:20
  • 2-3 Szymon Dobosz-Damian Ginda - 30:53

Niedźwiadki:
Kacper Myrdak - Jakub Najsarek, Mateusz Koczera; Paweł Pisula, Aleks Radwański, Jakub Szałajko - Sebastian Bar, Kacper Rocki; Yahor Piankrat, Volodymyr Stanko, Marcin Dulęba - Marcin Sieczkowski, Radosław Orzechowski; Piotr Skopiński, Jakub Sudyka, Jakub II Mazur - Bartosz Florczak, Tymoteusz Glazer; Łukasz Łyko, Damian Ginda, Szymon Dobosz.

Trener: Krzysztof Ząbkiewicz.

Od początku było to bardzo wyrównane spotkanie. Mimo, że po 40 minutach goście prowadzili w nim jedną bramką, można było mieć uzasadnioną nadzieję, że gospodarze zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Niestety nic z tych rzeczy. Bytomianie pokonali w III tercji Kacpra Myrdaka aż cztery razy i wygrali spotkanie aż 7-2.

Nie pomogli podopieczni Marka Ziętary; Florczak, Glazer, Ginda, Łyko i Dobosz.

W sobotę Niedźwiadki zagrają z UKH Unią Oświęcim i oby rezultat był dla nich korzystny. Czasem w sporcie zimny prysznic przychodzi we właściwym momencie i wywołuje wzrost mobilizacji.

Oby to był ten moment dla młodych sanockich hokeistów i wyciągnięte wnioski z tej "bytomskiej" lekcji przełożyły się na skuteczniejszą grę w sobotę.