Reklama

Niebezpieczna woda

Opublikowano:
Autor:

Niebezpieczna woda - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnią sesję Rady Gminy Solina zdominowało wystąpienie wójta Adama Piątkowskiego w odpowiedzi na list otwarty Ryszarda Wysaty, radnego powiatu leskiego.

Temat skażenia wody w ujęciu w Polańczyku nie pojawia się po raz pierwszy. List, w którym radny leski krytykuje działania wójta i prowadzony przez niego urząd, napisany został w związku z ujawnionym w listopadzie skażeniem ujęcia wody pitnej w Polańczyku niebezpieczną dla zdrowia bakterią Clostridium Perfringers.

Co jest nie tak?
W liście otwartym wójt Adam Piątkowski krytykowany jest m. in. za dopuszczenie do kolejnego już skażenia wody pitnej i brak skutecznych działań w kierunku usunięcia zagrożeń. Zarzuca się mu opieszałość w przygotowaniach do budowy oczyszczalni w Berezce, podnoszenie cen wody pitnej i zabezpieczenie minimalnych środków na modernizację oczyszczalni w Polańczyku, możliwość skażenia Jeziora Solińskiego i utratę przez Polańczyk statusu uzdrowiska. Wójt wezwany zostaje również do „podjęcia natychmiastowych działań, zmierzających do wyeliminowania możliwości ponownego wystąpienia takiej sytuacji”, z zastrzeżeniem monitorowania jego pracy przez radnego Wysatę.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE