Reklama

Niebawem remont

Opublikowano:
Autor:

Niebawem remont - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z niecierpliwością pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku wyczekują prac remontowych przy swojej przyszłej siedzibie.

Na ostatniej sesji radni powiatu przeznaczyli 133 500 zł na realizację zadania pod nazwą "Modernizacja pomieszczeń w budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Szopena 5". Pieniądze pochodzą z niewykorzystanej puli na remont ulicy Traugutta. Przewidziana jest  przebudowa instalacji elektrycznej i sieci logicznej, malowanie ścian i wykonanie podłóg oraz  wymiana stolarki drzwiowej.

Bliski remont dotyczy oczywiście budynku po dawnej Bursie. Decyzja o tym, że te dwie instytucje przeniosą się do niej zapadła około trzech miesięcy temu. Piwnice i parter otrzyma Powiatowy Zarząd Dróg, natomiast 1 i 2 piętro Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która dostanie także jedną salę na parterze do organizowania spotkań grupowych. Jak zapowiada Maciej Drwięga, dyrektor placówki, w pomieszczeniu będą również organizowane badania dla dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim lub mających problem z poruszaniem się. Budynek nie posiada windy, ale ma podjazd, więc będzie to znacznym ułatwieniem dla małych podopiecznych.

Prawdopodobnie roboty rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają dwa miesiące, chociaż jak przewiduje dyrektor, wydłużą się one z tego względu, że pracownicy poradni chcą rozszerzyć prace poza te przewidziane w budżecie, które nie wyczerpują całego zakresu niezbędnych robót. Starostwo zaplanowało, że remont obejmie tylko parter, pierwsze piętro i cztery pomieszczenia drugiego bez wymiany oświetlenia.

- Budynek z zewnątrz jest w dobrej kondycji, ale w środku wymaga modernizacji i małej przebudowy - mówi dyrektor Drwięga. - Dlatego wraz z pracownikami zdecydowaliśmy, że przed przeprowadzką, chcemy zrobić jak najwięcej. Od marca staramy się o pozyskanie dodatkowych funduszy od lokalnych firm i instytucji. Przyznam szczerze, że nie spodziewaliśmy się takiego dużego odzewu.

Potrzeba dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy zł. Poradnia już otrzymała pomoc zarówno pieniężną jak również rzeczową, a i tak nie wszyscy, którzy się zdeklarowali, już odpowiedzieli. Można się więc spodziewać, że pula nadal będzie rosła. 

Nowa siedziba będzie wspaniałym prezentem na 50-lecie funkcjonowania placówki w Sanoku zarówno dla pracowników, jak też dla dzieci i młodzieży korzystających z usług poradni. Do tej pory bardzo małe pomieszczenia uniemożliwiały organizację dodatkowych form terapii. Teraz po przeprowadzce pracownicy poradni będą mogli wprowadzić nowe metody wsparcia swoich podopiecznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE