Reklama

Najmłodsi szturmują uczelnię

Opublikowano:
Autor:

Najmłodsi szturmują uczelnię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Swoją wyjątkową uroczystość w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej mieli najmłodsi studenci.

W jesienny wieczór 24 października aula Centrum Sportowo-Dydaktycznego rozbrzmiała śmiechem i gwarem małych studentów PWSZ w Sanoku. W ten sposób rozpoczął się nowy rok akademicki Akademii Małego Żaka. Ponad 30 uczniów szkół podstawowych klas 1-6 będzie miało okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach m.in. z ratownictwa medycznego, lekcji na basenie, informatyki.

- Patrząc na widownię, tak młodą, pełną zapału, chciałoby się powiedzieć, że nasza uczelnia ma świetlaną przyszłość - mówiła podczas inauguracji dr Elżbieta Cipora, rektor PWSZ. - Ta przyszłość należy właśnie do was, moi drodzy mali studenci.

Mali studenci wraz ze swoimi starszymi kolegami z Akademii Małego Żaka Plus odśpiewali hymn państwowych, uroczyste Gaudeamus igitur. Po czym nastąpiło wręczenie indeksów przyszłym żakom.

- Zawsze dodatkowe ciekawe zajęcia, inne niż w szkole, pozytywnie oddziałują na dziecko - opowiada pani Magda, mama siedmioletniego Michałka.

Na zakończenie uroczystości, po złożonym ślubowaniu maluchów z Akademii Małego Żaka i odnowionym ślubowaniu Akademii Małego Żaka Plus, wystąpił Robert Handermander wraz z małymi muzykami.

W minioną sobotę odbyły się także pierwsze już zajęcia dla nowych żaków.

- Nasz Michałek przyszedł do domu z wypiekami. Był bardzo szczęśliwy. Z dumą pokazywał odczyt swojego serduszka na zapisie EKG, z warsztatów na temat pierwszej pomocy - podsumowuje pani Magda.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE