reklama

Na problemy - Elektrociepłownia Posada. Dzielnica się cieszy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marian Struś

Na problemy - Elektrociepłownia Posada. Dzielnica się cieszy! - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

foto Marian Struś

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości14 stycznia 2025 r. w Sali Herbowej Urzędu Miasta podpisano umowę na zaprojektowanie i wykonanie elektrociepłowni Posada o mocy ponad 2 MW. Stronami umowy są: Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz firma ENERVIGO Sp. z o.o., z siedzibą w Mielcu. Wartość inwestycji nieznacznie przekracza 30 mln. zł (30.351.850 zł). Czas na wykonanie zadania wynosi 2 lata.
reklama

W podpisaniu umowy uczestniczyli: burmistrz m. Sanoka Tomasz Matuszewski, Agnieszka Leszczyńska – prezeska zarządu SPGK, Elżbieta Drwięga – członkini zarządu SPGK, Marcin Dolot – prezes zarządu sp. Enervigo oraz Tomasz Korman – prokurent Enervigo. Z zaproszonych gości na uroczystość przybyli radni miejscy: Jerzy Domaradzki i Grzegorz Nogaj oraz Jowita Nazarkiewicz - wiceburmistrzyni i Robert Zoszak - sekretarz miasta.

    - To ważne wydarzenie dla mieszkańców Sanoka – podkreślał znaczenie podejmowanej inwestycji burmistrz Tomasz Matuszewski.

– Jako miasto idziemy w dekarbonizację systemu ciepłowniczego, ale ogromne znaczenie ma dla nas także zabezpieczenie ciepła dla mieszkańców dzielnicy Posada. Inwestycja ta wpisuje się w proces dekarbonizacji. Elektrociepłownia Posada zapewni dostawę ciepła dla ok. 7 tys. odbiorców, w tym przedsiębiorstw, takich jak m. in. Autosan i Pass, szkół oraz mieszkańców osiedli. Zabezpieczy ona obecne potrzeby, a także potrzeby budowanych obecnie bloków komunalnych i przyszłej Galerii „Brama Bieszczadów”. Dzięki niej, osiągnięty zostanie aspekt ekonomiczny, a dzięki ograniczeniu emisji CO2 aspekt ekologiczny i zdrowotny

reklama

– mówił burmistrz.


    - Jest to inwestycja realizowana z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców. Jednym z celów, jakim będzie służyć, jest unowocześnienie systemu energetycznego i śmiałe spojrzenie w przyszłość. Dużym wysiłkiem pracowników spółki (SPGK) było doprowadzenie do podpisania umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, która zagwarantowała dofinansowanie inwestycji, a także przygotowanie dokumentacji niezbędnej dla wykonawców

– mówiła Agnieszka Leszczyńska, prezeska spółki SPGK.   

    Za wybór firmy ENERVIGO do realizacji zadania w Sanoku dziękował prezes zarządu spółki Marcin Dolot.

– Dziękuję za zaufanie. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby inwestycję zakończyć w wyznaczonym terminie, zapewniając jej najwyższy poziom wykonawczy. Przedstawiciel Enervigo Tomasz Korman zwrócił uwagę na perfekcyjne przygotowanie materiałów do przetargu i wysoki poziom sporządzonej dokumentacji.

reklama

Odpowiadając na pytania dziennikarzy dodał, że zadanie będzie wykonane „pod klucz”, a jednym z elementów podpisanej umowy są świadczenia serwisowe. Poinformował, że inwestycja ruszy w tym roku, a pierwsze ciepło z elektrociepłowni Posada popłynie za dwa lata, w roku 2027. 

    Za podjęcie zadania dziękował Jerzy Domaradzki, radny miasta Sanoka.

– Posada się cieszy! W imieniu mieszkańców dzielnicy dziękuję panu burmistrzowi i pani prezes (SPGK). To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców i dla rozwoju Posady. Wykonawcy życzę powodzenia i planowej realizacji budowy elektrociepłowni.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo