Reklama

Muczne na Wilczym Szlaku

Opublikowano:
Autor:

Muczne na Wilczym Szlaku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 lipca w Wilczym Szańcu w Gierłoży koło Kętrzyna zainaugurowano Wielki Szlak Leśny - to zakrojony na szeroką skalę projekt realizowany przez Lasy Państwowe, w który wpisuje się również Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Pierwszym elementem tego projektu jest tzw. Wilczy Szlak eksponujący osiem atrakcji polskich lasów z motywem wilka. Są w nim m. in. Wilczy Szaniec w Gierłoży, pomnik wilka w Nadleśnictwie Trzciel i ścieżka "Tropem Wilka" w Nadleśnictwie Głęboki Bród i Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. W uroczystości wziął udział dr Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz władze województwa warmińsko-mazurskiego. Licznie odwiedzający Wilczy Szaniec turyści mieli okazję tego dnia wysłuchać i obejrzeć również prezentację na temat bieszczadzkich lasów. Temat "Wilcze echa z Bieszczadów" przedstawił Edward Marszałek, zaś ofertę CPL w Mucznem i atrakcje przyrodnicze Bieszczadów promowała w swym wystąpieniu Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany.

W każdy kolejny piątek wakacji na trasie Wilczego Szlaku będą odbywać się imprezy sportowe, rekreacyjne i edukacyjne. 25 sierpnia w Mucznem, w bieszczadzkim akcencie Wilczego Szlaku, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Leśników w Kolarstwie Górskim. Przewidywane jest też w tym dniu wydarzenie dla miłośników astronomii, m.in. nocne obserwacje gwiazd na bieszczadzkim niebie.

Więcej informacji wkrótce na stronie Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE