Reklama

Mokra robota, czyli basen w budowie

Opublikowano:
Autor:

Mokra robota, czyli basen w budowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace przy Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku przebiegają zgodnie z harmonogramem, jednak zalegający gruz po starym basenie to nie lada problem dla wykonawcy.

Radni podczas objazdowej komisji infrastruktury miejskiej 12 czerwca odwiedzili w pierwszej kolejności plac budowy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Po hali basenu oprowadzał i na pytania samorządowców odpowiadał Paweł Makuch, kierownik budowy z firmy KARPAT-BUD, realizującej 40-milionową inwestycję. W chwili obecnej firma przystąpiła do prac wykończeniowych wewnątrz budynku.

Duże zainteresowanie wzbudził 8-torowy basen z opuszczanym dnem za pomocą hydraulicznych dźwigarów. Wewnątrz hali basenowej, według informacji kierownika, do położenia będzie około osiem tysięcy metrów kwadratowych płytek o najwyższych właściwościach odpornościowych na poślizg - grupa R12. Po 20 czerwca planowane jest próbne napełnienia basenów krytych.

Paweł Makuch pokazywał, w którym miejscu będzie wodny plac zabaw dla dzieci, kawiarnia, siłownia. Mówił także o osobnych systemach instalacyjnych dla basenów krytych i basenu znajdującego się na zewnątrz. Pobór wody odbywać się będzie jak w poprzednim obiekcie poprzez miejską magistralę, która biegnie wzdłuż Sanu. Wodę do basenu ma filtrować kwarcowy piasek.

Radni zwrócili jednak uwagę na bardzo wąski przesmyk, około 1,20 metrów pomiędzy dwoma basenami krytymi i na niezabudowane rury wentylacyjne. Kierownik budowy, odpowiadając, przyznał rację, że faktycznie odstęp pomiędzy basenami jest za mały. Co do rur wentylacyjnych, według koncepcji architekta, mają one stanowić element dekoracyjny hali basenu.

Sporym problemem, z którym boryka się firma realizująca inwestycję, jest zalegający gruz będący pozostałością po rozbiórce starego basenu. Według zapewnień Pawła Makucha problem ten zostanie wkrótce rozwiązany, a czas oddania obiektu do użytku nie ulegnie wydłużeniu. Będzie to prawdopodobnie koniec września tego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE