Reklama

Misie Ratownisie - Zbieramy pluszaki w Sanoku!

Opublikowano:
Autor:

Misie Ratownisie - Zbieramy pluszaki w Sanoku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja „Misie Ratownisie” jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundacja Wsparcie112. Celem akcji jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!


Miś ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.

Każde dziecko Misia zabiera do domu, dlatego potrzebujemy na prawdę wiele zabawek! Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: „Pokaż mi co boli misia.”, „Czy miś może poruszać łapką?” Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od „tragicznego” otoczenia.

Podczas ostatniej edycji akcji „Misie Ratownisie” ratownicy i wolontariusze z Krosna zebrali ponad 100 tysięcy pluszowych misiów, które dodadzą otuchy dzieciom na miejscu wypadku czy pożaru. Organizatorzy akcji chcą, by w przyszłym roku misie zbierała cała Polska.

W tym roku koordynatorem akcji na Sanok jest Jakub Biłas a punktem zbiórki miśków jest nasza

Redakcja Korso Sanockie - ul. Sobieskiego 21

Możecie przynosić do nas miśki od dzisiaj - 2 grudnia aż do 16 lutego. 

Wierzymy że i Ty przyłączysz się do akcji! Za każdego pluszaka dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy!

Serdecznie zachęcamy szkoły do przyłączenia się do akcji! 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE