Reklama

Międzynarodowe sukcesy młodych sanockich skrzypaczek

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowe sukcesy młodych sanockich skrzypaczek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziesięcioletnia skrzypaczka sanockiej Szkoły Muzycznej Emilia Linka otrzymała pierwszą nagrodę na XVIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Janko Muzykant", który w dniach 16 do 18 maja odbywał się w Sochaczewie.

Ten renomowany konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród utalentowanych skrzypków z największych ośrodków muzycznych.
Przez trzy dni swoje umiejętności muzyczne na pięknej sali koncertowej prezentowało ponad 130 uczniów. Wśród nich w najliczniejszej kategorii wiekowej, przed szacownym jury zagrała uczennica pani Grażyny Dziok - Emilia Linka.
W jej wykonaniu bardzo pięknie zabrzmiała III część koncertu Ch.Beriota oraz wirtuozowski Mazur E. Młynarskiego.

 

Nie jest to pierwszy sukces młodziutkiej skrzypaczki. Tylko w tym roku szkolnym reprezentowała sanocką Szkołę na trzech Międzynarodowych Konkursach ( Serbia, Słowacja, Polska ) z każdego z nich przywożąc laury. Niewątpliwy talent dziewczynki poparty jest dużą, codzienną pracą i zaangażowaniem przede wszystkim samej Emilki, ale także jej nauczycielki i rodziców.

W ślady swojej koleżanki idzie pierwszoklasistka - Aleksandra Urban, która pięknie zagrała na Regionalnym Konkursie Skrzypcowym w Głogowie Małopolskim zdobywając tam pierwszą nagrodę. To najmłodsza wychowanka pani Grażyny Dziok, która jest dumna ze swoich uzdolnionych uczennic. Podczas konkursowych zmagań na fortepianie towarzyszyli skrzypaczkom pani Oksana Drozdowska i pan Tomasz Putrzyński

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE