Reklama

Matura 2022. Dzisiaj egzamin z matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 5 maj 2022 10:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Egzamin maturalny z matematyki już trwa! Matematyka na poziomie podstawowym, z którym dzisiaj mierzą się maturzyści, jest jednym z przedmiotów obowiązkowych. Matematyka to w końcu królowa nauk - tak mawiał mój profesor Marek Cycoń, dzisiaj dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, które właśnie odwiedziliśmy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Egzamin maturalny z matematyki trwa. Wczoraj odbyły się egzaminy maturalne z języka polskiego. 

Uczniowie mierzą się dzisiaj z zadaniami:

  • zamkniętymi (z jedną poprawną odpowiedzią),
  • otwartymi, wymagającymi krótkiej odpowiedzi,
  • otwartymi, wymagającymi rozszerzonej odpowiedzi.
Maksymalna ilość punktów do uzyskania to 45. Jest też, łącznie 7 zadań otwartych. Dzisiaj w całej Polsce do matury z matematyki przystąpiło około 324 tysiące absolwentów. 

Przypominamy:

Egzamin maturalny pełni trzy zasadnicze funkcje:‎

  1. wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań egzaminacyjnych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępują do egzaminów w 2022 r.
  2. stanowi poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego ‎języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ‎pisemnej (na poziomie podstawowym) – dotyczy egzaminu maturalnego w 2022 r.
  3. zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji.
Wszystkie zadania w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzają, w jakim stopniu zdający ‎spełnia wymagania egzaminacyjne określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r. (Dz.U. poz. 2314) i wymienione dla każdego przedmiotu. Jest to dokument, który określa zakres wiadomości i umiejętności‎, które z jednej strony muszą zostać uwzględnione w procesie kształcenia, z drugiej zaś są ‎sprawdzane w zadaniach egzaminacyjnych w 2022 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy