Reklama

Marszałek Władysław Ortyl spotkał się z Marcinem Krowiakiem nowym dyrektorem sanockiego skansenu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 stycznia w świetlicy znajdującej się na terenie sanockiego skansenu odbyło się spotkanie marszałka Władysława Ortyla z Marcinem Krowiakiem, nowym dyrektorem Muzeum Budownictwa Ludowego oraz pracownikami MBL. W spotkaniu uczestniczyli również starosta Stanisław Chęć oraz burmistrz Tomasz Matuszewski.

Marszałek Władysław Ortyl pogratulował dyrektorowi Krowiakowi objęcia stanowiska, zaznaczając, że sanockie muzeum trafiło w odpowiednie ręce.

– Cieszę się, że nowym dyrektorem został dotychczasowy pracownik muzeum, ponieważ to pokazuje, że można awansować. Pan Marcin bardzo dobrze zna problemy placówki i wie, jakie działania należy jeszcze podjąć. A wyzwań jest sporo, dlatego zależy mi na współpracy z samorządami, ale i wszystkimi instytucjami kultury, które funkcjonują w Sanoku. Chciałbym, żeby Muzeum Budownictwa Ludowego w dalszym ciągu rozwijało się, kontynuowało dotychczasowe działania oraz poszerzało ofertę m.in. dzięki możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych.

powiedział marszałek Ortyl.

Władysław Ortyl kilkakrotnie podkreślał, że popularność sanockiego muzeum i renoma, jaką cieszy się ta instytucja w Polsce, ale i za granicami naszego kraju, to zasługa dotychczasowego kierownictwa oraz zaangażowania pracowników. Marszałek zwrócił też uwagę na konieczność rozwiązania w najbliższej przyszłości problemów dojazdowych do placówki oraz parkingowych.

Spotkanie ubogacili występem artystycznym uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku.

Marcin Krowiak ostatnio pracował w muzeum jako kustosz

Pan Marcin Krowiak objął funkcję dyrektora MBL 3 stycznia br., zastępując Jerzego Ginalskiego, który kierował muzeum 23 lata.

 

Marcin ma 44 lata, pochodzi z Sanoka, z wykształcenia jest historykiem. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz studia podyplomowe z zakresu muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie ma otwarty przewód doktorski na Uniwersytecie Rzeszowskim.  

– Zdecydowałem się wystartować w konkursie na dyrektora MBL, ponieważ od 20 lat jestem związany z muzeum, dzięki czemu znam bardzo dobrze tę instytucję. Zarządzania placówką miałem okazję nauczyć się przy dyrektorze Ginalskim. To głównie te czynniki zadecydowały o „podjęciu rękawicy”.

Jak zaznacza dyrektor Krowiak, jego sposób zarządzania nie będzie znacząco odbiegać od poprzednika. Zamierza kontynuować plany i inwestycje, które rozpoczął dyrektor Ginalski, ale też większy nacisk położyć na edukację i promocję muzeum.

– Obecnie kończymy prace przy sektorze pastersko-hodowlanym, a już wkrótce planujemy rozbudować część magazynową, co ułatwi konserwację i przechowywanie zbiorów. Chcemy w dalszym ciągu organizować imprezy, które do tej pory odbywały się w skansenie, jak np. Jarmark Folklorystyczny, Karpaty zaklęte w drewnie, Giełdy staroci, Niedzielę Palmową, Bartnik Ziemi Sanockiej czy Jarmark Bożonarodzeniowy. Planujemy wejść w interaktywność multimedialną, co z pewnością nie będzie zadaniem łatwym, ale wierzę, że osiągniemy cel.

Dyrektor Marcin Krowiak podkreśla, że pracę ułatwiają mu dobre relacje ze współpracownikami, dlatego ma nadzieję, że wspólnymi siłami uda im się wdrożyć nowe pomysły i podołać wszystkim zadaniom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy