Reklama

Trzej Królowie. Niezwykłe spotkanie trzech dyrektorów sanockiego Skansenu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Marian Struś

Trzej Królowie. Niezwykłe spotkanie trzech dyrektorów sanockiego Skansenu - Zdjęcie główne

foto Marian Struś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wigilia święta Trzech Króli była dla pracowników Muzeum Budownictwa Ludowego czymś wyjątkowym. Spotkali się w pełnym gronie, aby oficjalnie podziękować dyrektorowi Jerzemu Ginalskiemu za dwadzieścia trzy lata kierowania Muzeum. Dodatkowej rangi wydarzeniu nadał fakt, iż po raz pierwszy w historii MBL spotkali się trzej jego sternicy: prof. Jerzy Czajkowski (1972-1999), Jerzy Ginalski (1999-2023) i Marcin Krowiak, który objął funkcję dyrektora 3 stycznia 2023 roku.

Prawie ćwierć wieku wspólnej pracy załoga MBL będzie szalenie miło wspominać. Dało się to wyraźnie wyczuć podczas spotkania, w jego niezwykłej atmosferze, gdzie dominowało jedno słowo: „dziękujemy!” Dziękowali swemu przewodnikowi za wielkie dokonania, jakie stały się ich wspólnym udziałem, za niebywały rozwój, jaki nastąpił w czasie panowania Jerzego II, wreszcie za klimat, jaki potrafił stworzyć we wzajemnych stosunkach.

W wypowiedziach podkreślali, że spotkanie to nie jest pożegnaniem, gdyż oni nie chcą żegnać się ze swoim dyrektorem i są przekonani, że nadal będzie członkiem ich muzealnej rodziny, wspierającym działalność placówki i pozostającym w stałym kontakcie z załogą. W kuluarowych rozmowach nie kryli żalu do kierownictwa Urzędu Marszałkowskiego, że do końca pozostało głuche na prośby załogi, samorządów miasta i powiatu oraz rady naukowej MBL, aby przedłużyć kontrakt dyr. J. Ginalskiemu o kolejnych kilka lat. Nigdy tego nie zapomną.

O tym, że MBL-owska rodzina to rodzina wielopokoleniowa świadczył udział trzech dyrektorów muzeum: prof. Jerzego Czajkowskiego, Jerzego Ginalskiego i obecnego sternika skansenu Marcina Krowiaka, też z niej wywodzącego się.

O spotkaniu w wigilię święta Trzech Króli napiszemy w najbliższym czasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy