Reklama

Marcin Krowiak nowym dyrektorem Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Marcin Krowiak nowym dyrektorem Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku była w ostatnich kilku miesiącach jednym z ważniejszych tematów, jakim żyło miasto. Dziś już wiadomo, że do niej dojdzie, a właściwie to już doszło. Nowym dyrektorem, który zastąpi Jerzego Ginalskiego będzie MARCIN KROWIAK, dotychczasowy kustosz MBL. Funkcję tę obejmie w dniu 3 stycznia 2023 roku.

 Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, do konkursu, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego we wrześniu br., zgłosiło się dwoje kandydatów. Z uwagi na to, iż jedna z tych osób nie spełniała formalnych warunków, do postępowania konkursowego komisja rekomendowała Marcina Krowiaka, obecnego kustosza MBL w Sanoku.

Jego kandydatura spotkała się z poparciem wszystkich jedenastu członków komisji. Ostateczny głos w sprawie wyboru nowego dyrektora MBL w Sanoku miał Zarząd Województwa w składzie: Władysław Ortyl – marszałek, Piotr Pilch i Ewa Draus – wicemarszałkowie oraz Stanisław Kruczek i Anna Huk – członkowie. Zarząd zatwierdził kandydaturę Marcina Krowiaka na dyr. MBL w Sanoku, po czym przyjął uchwałę powołującą go na to stanowisko. Nowy dyrektor obejmie go w dniu 3 stycznia 2023 r.
         
Marcin Krowiak ma 44 lata, urodzony w Sanoku, jest absolwentem Zespołu Szkół Technicznych. Ukończył wydział historii na Uniwersytecie Rzeszowskim, a następnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, po czym otworzył przewód doktorski na Uniwersytecie Rzeszowskim. Z Muzeum Budownictwa Ludowego związany jest pracą zawodową od dwudziestu lat. Zaczynał jako przewodnik, po czym awansował na stanowisko asystenta, a następnie adiunkta muzealnego. Obecnie pracuje na stanowisku kustosza MBL. Jest żonaty, ma dwóch synów. 
          W temacie swojej przyszłej pracy nie chce się wypowiadać do czasu oficjalnej nominacji, która ma nastąpić w dniu 3 stycznia 2023 roku. 

PS. Obszerny wywiad z b. dyrektorem MBL Jerzym Ginalskim pt. „Smutne chwile pożegnań” ukazał się na naszym portalu przed tygodniem. Tych wszystkich, którzy się z nim nie zapoznali, zachęcam do lektury. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy