Reklama

Reklama

Maraton dla komandosów nie dla komandosów

Opublikowano: czw, 5 gru 2019 09:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT stanęli na podium w maratonie komandosa. Terytorialsi z Podkarpacia zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 69 drużyn wystawionych przez wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej pokonując między innymi drużyny Wojsk Specjalnych. Dodatkowo wygraliśmy klasyfikację Wojsk Obrony Terytorialnej. To kolejny sukces żołnierzy nowotworzonego piątego rodzaju Sił Zbrojnych. Ulegli tylko podchorążym Akademii Wojsk Lądowych.

Za nami XVI edycja maratonu komandosa - imprezy biegowej dla miłośników munduru, przyrody oraz trudnych zmagań biegowych. 30 listopada po raz 16 Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec zorganizował tą wyjątkową i jedyną imprezę, gdzie mogą się sprawdzić wszystkie służby mundurowe w Polsce. Specyfika tego biegu polega na tym, że odbywa się on w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych, po leśnych ścieżkach i z obowiązkowym 10 kg plecakiem na plecach. Utrudnienia te powodują, że nawet dla wytrawnych maratończyków biegających klasyczne uliczne maratony to ten rodzaj zmagań jest sporym wyzwaniem.

W zawodach wystartowało 451 zawodników, z różnych jednostek wojskowych i służb mundurowych. Wszyscy żołnierze podkarpackiej brygady biorący udział w maratonie ukończyli go uzyskując następujące wyniki:

1. Szer. OT Zbigniew Tomaszek (35 blp) – 03:59

2. Szer. OT Szymon Szmist (35 blp) - 04:03

3. St. szer. Paweł Posadzki (35 blp) - 04:19

4. Ppor. Wojciech Twardowski (3.PBOT) - 05:18

5. Szer. Andrzej Gigoń (34 blp) - 05:36

6. Szer. Piotr Rajda (35 blp) - 06:50.

W klasyfikacji dla Wojsk Obrony Terytorialnej trzy pierwsze miejsca zdobyli zawodnicy z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka, który wchodzi w skład 3.PBOT zajmując całe podium kolejno 1, 2 i 3 miejsce zostawiając w tyle inne Brygady OT. Gratulujemy podkarpackim zwycięzcom.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowadniają swoimi sukcesami co oznacza hasło „sprawni jak żołnierze”. To kolejne motto, które przyświeca żołnierzom – ochotnikom WOT. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu, natury czy to w okresie pokoju, kryzysu czy wojny.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.