Reklama

Mała Pętla Bieszczadzka 2020. Kilometry Oddechów dla chorych na Sanfilippo i dla chorych na Mukowiscydozę.

Opublikowano:
Autor:

Mała Pętla Bieszczadzka 2020. Kilometry Oddechów dla chorych na Sanfilippo i dla chorych na Mukowiscydozę. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja dedykowana jest osobom, które codziennie zmagają się z nieuleczalnymi, genetycznymi i bardzo ciężkimi chorobami, którymi bez wątpienia są: Mukopolisacharydoza typ III (Sanfilippo) oraz Mukowiscydoza.

Dla wspaniałych i walecznych osób, które codziennie i bez chwili wytchnienia zmagają się ze swoimi okrutnymi chorobami, kilku biegaczy zdecydowało się w przebiec trasą tzw. małej pętli bieszczadzkiej, która liczy sobie około 100 km (w ok. 14 godz.).

Start tego sportowego wyzwania będzie miał miejsce w dniu 21.06.2020 r. o godz. 00:01 (z soboty na niedzielę) na placu przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Lesku skąd biegacze pobiegną w kierunku miejscowości Jankowce, a dalej przez m.in. Glinne, Uherce Mineralne do Ustrzyk Dolnych, następnie przez Czarną, Wołkowyję i Polańczyk do „mety”, która będzie mieć miejsce w Lesku przy siedzibie Starostwa Powiatowego w dniu 21.06.2020 r. ok. 14:00. Całą trasę zamierzają przebiec w jak najkrótszym czasie, a pomocą zewnętrzną w czasie biegu będzie udział innych biegaczy i kolarzy.

Pragniemy dodać, iż biegacze już po raz trzeci będą mierzyć się z asfaltowymi drogami w Bieszczadach. W roku 2018 biegacze pokonali tzw. małą pętlę bieszczadzką, a w ubiegłym roku mierzyli się z trasą tzw. wielkiej pętli bieszczadzkiej.

Nasi biegacze są przekonani, że planowany przez nich wysiłek będzie zupełnie niczym wobec wysiłku, a wręcz walki, jaką codziennie podejmują osoby chore nieuleczalnie. Osoby te niestety nie mają wyboru, i z chorobą muszą zmagać się każdego dnia, w każdej chwili swojego niezwykle trudnego życia. Charakter i przebieg chorób: Sanfilippo oraz Mukowiscydozy pozostaje niestety taki, że z każdym dniem cierpienie chorych jest coraz bardziej wyczerpujące - podkreślają organizatorzy.

Patronat nad wydarzeniem obejmuje:  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE