Reklama

„Makulatura oddana zieleń zachowana – Makulaturę oddaję drzewko dostaję” [FOTO]

Opublikowano: śr, 25 lis 2020 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już kolejny raz Gmina Sanok zorganizowała konkurs dla uczniów szkół podstawowych publicznych i niepublicznych. Akcja przeprowadzona w dniach 16.09.2020 r. do 09.10.2020 r., we współpracy z Firmą TRANSPRZĘT Sp. z o.o. Sp. K. miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży potrzeby wprowadzania powszechnego recyklingu surowców wtórnych.

Poprzez zbiórkę makulatury ratujemy drzewa oraz przyczyniamy się do zmniejszenia kosztów produkcji nowego papieru. Ponadto zmieniamy przyzwyczajenia osób starszych i wyrabiamy w młodym pokoleniu nawyk segregacji odpadów w miejscach ich wytwarzania począwszy od rodzinnych domów i szkół.

Konkurs polegał na zebraniu przez uczniów jak największej ilości makulatury, która następnie została zważona i przeliczona na ilość uczniów uczęszczających do danej szkoły podstawowej.  Dodatkowo dzieci wykonały dowolną techniką plakat promujący konkurs. Plakat został umieszczony przez cały okres trwania zbiórki w widocznym miejscu na terenie szkoły, a jego fotografię przesłano do Urzędu Gminy Sanok.

W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych z Gminy Sanok. Łącznie zebrano 5.320 kg makulatury!

Po zapoznaniu się z danymi dotyczącymi ilości zebranej makulatury w kilogramach i po przeliczeniu tych ilości na jednego ucznia danej szkoły, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Szkołom ,które zdobyły najwyższe podium przyznano nagrody w postaci pomocy edukacyjnych (tablet graficzny, zestawy głośników, mikrofonów i słuchawek) oraz sadzonki krzewów ozdobnych.

I miejsce    Szkoła Podstawowa w Strachocinie: 21,28 kg makulatury przypadające na 1 ucznia

II miejsce   Szkoła Podstawowa w Pakoszówce: 19,53 kg makulatury przypadające na 1 ucznia

III miejsce  Szkoła Podstawowa w Prusieku: 9,17 kg makulatury przypadające na 1 ucznia

Pozostałym szkołom biorącym udział w konkursie tj. SP Kostarowce, SP Mrzygłód, SP Dobra oraz SP Pisarowcezostaną przekazane nagrody pocieszenia.


Źródło: Gmina Sanok 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE