Reklama

SANOK: Kto przyczynił się do śmierci Kasi? Prokuratura nie ujawnia wyników sekcji zwłok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

SANOK: Kto przyczynił się do śmierci Kasi? Prokuratura nie ujawnia wyników sekcji zwłok - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności" - To artykuł, pod kątem którego prowadzone jest postępowanie prokuratury w sprawie śmierci nastolatki z Sanoka.

 

Sprawa jest prowadzona "w sprawie" a nie "przeciwko komuś". W sprawie o popełnienie czynu z art. 151 Kodeksu Karnego.

Art. 151. Namowa do samobójstwa i udzielenie pomocy

Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

W sprawie są przesłuchiwane na tym etapie osoby, w stosunku do przesłuchiwanych osób jeszcze nikomu nie postawiono zarzutów ani nie zastosowano aresztu tymczasowego. Sekcja zwłok odbyła się dzisiaj zgodnie z planem, ale na tym etapie jej wyników nie ujawniamy na prośbę rodziny.

- informuje nas naczelnik Prokuratury Okręgowej w  Aurelia Skiba. 

17-latka zaginęła 14 kwietnia 2021 roku. Około godziny 19:00, wyszła z domu. Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku wszczął poszukiwania za zaginioną. W mediach pojawiły się komunikaty o poszukiwaniach. W dniu wczorajszym przed godz. 14:00 rzecznik prasowy KPP w Sanoku kom. Monika Hędrzak poinformowała nas o zakończeniu poszukiwań.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku w osobie prokurator Izabeli Jurkowskiej - Hanus potwierdziła informację o śmierci nastolatki oraz o tym, że wszczęto dochodzenie w tej sprawie. Prokurator po przeprowadzeniu oględzin zasięgnął opinii biegłego morfologa. Zaplanowana na dzień dzisiejszy sekcja zwłok zmarłej Kasi, odbyła się zgodnie z planem, jednak jak informuje Prokuratura Okręgowa, nie jest możliwe poinformowanie nas o jej wynikach na tym etapie dochodzenia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE