Reklama

Kradzieże w sanockich sklepach. Co i gdzie kradną najczęściej? Sprawdziliśmy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Kradzieże w sanockich sklepach. Co i gdzie kradną najczęściej? Sprawdziliśmy! - Zdjęcie główne

Supermarkety cieszą popularnością wśród złodziei | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Alkohole, olej, mleko, sushi, wyroby czekoladowe i kosmetyki to najczęściej kradną klienci w sklepach. Gdzie konkretnie? Od stycznia do lutego br. w sklepach wielkopowierzchniowych stwierdzono 79 wykroczeń związanych z kradzieżą.

Jak się okazuje, do niemal wszystkich kradzieży dochodzi najczęściej w sklepach wielkopowierzchniowych i drogeriach na terenie Sanoka. Na celowniku złodzieje mają konkretnie markety: Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour i drogerie Rossmann. 

 

Idąc tropem czasów, jakie nastały, w dobie ogromnych podwyżek wydawać by się mogło, że w sklepach ginąć będą same podstawowe produkty, określane mianem najpotrzebniejszych.

Okazuje się, że wcale tak nie jest. Ku naszemu zdziwieniu oprócz drogich alkoholi ginie np. sushi, co jak przyznać trzeba, nie jest produktem pierwszej potrzeby

- jak poinformowała nas rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, Anna Oleniacz.

Nieustającym zainteresowaniem złodziei sklepowych cieszą się nadal perfumy. "Wychodzą" z drogerii w dużych ilościach zwłaszcza przed świętami lub walentynkami.

Co jeszcze ginie w sanockich marketach? 

Na 79 kradzieży sklepowych w miesiącach styczeń - luty 2023 był to:

  • alkohol - około 45% kradzieży
  • art spożywcze takie jak mleko, olej, cukierki, napoje energetyczne i sushi - 35% kradzieży
  • kosmetyki, perfumy - 20% kradzieży
Jeśli ginie alkohol, to jest to ten z tzw. górnej półki a jeśli idzie o kosmetyki to również nie są to tanie rzeczy, tylko markowe i te z wyższego przedziału cenowego. 

Co grozi za kradzież w sklepie?

Sprawca, który dokonał wykroczenia kradzieży, zgodnie kodeksu wykroczeń, kto kradnie rzecz o wartości do 500 zł, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Jeżeli wartość skradzionej rzeczy przekroczy kwotę 500 zł, to popełnione zostaje przestępstwo. Sprawca wykroczenia jest traktowany, jako osoba niekarana, ponieważ wykroczenia nie są rejestrowane w Krajowym Rejestrze Karnym.

Nie popełnia wykroczenia osoba, której nie można przypisać winy w czasie popełnienia czynu. Niemożność przypisania winy następuje w przypadku:

  • sprawcy który nie ukończył 17 lat;
  • sprawcy, który w czasie czynu był niepoczytalny z powodu np. upośledzeni umysłowego, choroby psychicznej;
  • sprawcy, który pozostawał w uzasadnionym błędzie dotyczącym realizacji ustawowych znamion wykroczenia lub niezgodności popełnionego czynu z prawem;

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy