Reklama

Kontenery stanęły na podwórku powodzian. Nie obyło się bez łez wzruszenia! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zalana Trzcinica potrzebuje pomocy. Wielu mieszkańcom pozostało tylko to, w czym wybiegli z domu, ratując swoje życie. Od początku kataklizmu powodzianom pomagają żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspierają mieszkańców w usuwaniu skutków powodzi. Dzisiaj (środa 8 lipca) pomogli pięcioosobowej rodzinie, dostarczając kontenery mieszkalny i sanitarny.

Środa 8 lipca – żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego oraz jasielskiego. Wczoraj (8 lipca) rano terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali kontenery mieszkalny i sanitarny dla pięcioosobowej rodziny z Trzcinicy, która stracili swój dobytek życia. Ich drewniany dom został zatopiony, jednakże nie poddają się i przy wsparciu gminy i ludzi dobrej woli odbudowują poniesione straty.

Wsparcie rodziny obiecał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Trzcinicy. Dzisiaj zobowiązanie Zwierzchnika Sił Zbrojnych zostało wykonane przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kontenery mieszkalny i sanitarny stanęły na podwórku powodzian. Rodzina wraz z babcią nie kryła wzruszenia. Wszyscy obecni dziękowali za niesioną pomoc przez żołnierzy od początku powodzi.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z ważniejszych celów i misji naszej formacji. Wsparcie społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych stawiane jest na pierwszym miejscu. Żołnierze już wielokrotnie udowodnili swoim działaniem przywiązanie do swoich sołectw, gmin i powiatów oraz naszej małej podkarpackiej stolicy - mówi kpt. Witold Sura rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE