Reklama

KONKURS! Zdobądź podwójne bilety na jedyny w swoim rodzaju koncert Lubelskiej Federacji Bardów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

KONKURS! Zdobądź podwójne bilety na jedyny w swoim rodzaju koncert Lubelskiej Federacji Bardów - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy dla Was dwa bilety na wyborny koncert "Nasze Najlepsze" - Lubelskiej Federacji Bardów. Repertuar koncertu złożony jest z najgoręcej oklaskiwanych utworów, wybranych z całego dorobku grupy. Muzycznie budowany jest, z jednej strony, na motywach ludowych, przetworzonych przez muzyków LFB (Kare konie, Ataman); zaś z drugiej strony na motywach muzyki klasycznej (W rytmie bolera, Do kochanki).

Jak wziąć udział w konkursie? Nic prostszego!

  1.  Udostępnij post konkursowy na swoim Facebooku (jako post publiczny!)
  2. Zaproś (oznacz w swoim poście) do zabawy 2 znajomych
Wyniki konkursu opublikujemy 16 lipca około 12:00 na naszym fanpage na Facebooku


Teksty Bardów wychodzą najczęściej spod ręki członków zespołu ( Raz na walcu, Zostaje Tania, Piosenka w sama porę) ale znaleźć można w repertuarze zespołu utwory klasyków polskiej poezji, ( np. Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Józefa Czechowicza, Karola Wojtyły, Edwarda Stachury). Sposób prowadzenia koncertu i znaczna część repertuaru ma charakter kabaretowy. Występy LFB wyglądają najczęściej tak jak spotkania w grupie przyjaciół, to znaczy, że nie ma ścisłego podziału na scenę i widownię; -mogą śpiewać wszyscy i najczęściej śpiewają.

Lubelska Federacja Bardów (zwana w skrócie Federacją )- oryginalna formacja estradowa proponująca własne zrozumienie rozrywki . Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów , kompozytorów i wykonawców .

Czerpie wzorce z folkloru Kresów , muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej . Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów , a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”.

Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Maja na koncie 8 nagranych płyt.

Członkowie zespołu:

- Katarzyna Wasilewska - skrzypce, śpiew

- Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara

-Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty, prowadzenie

-Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe

 

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie SDK lub sprzedaży internetowej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy