Reklama

KOMUNIKAT SG: Aktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

KOMUNIKAT SG: Aktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzją Komendanta Głównego SG doraźnie wprowadzono odprawę ruchu pieszego na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą. Na przejściu granicznym w Medyce poza odprawą ruchu pieszego na dedykowanym terminalu, osoby przemieszczające się pieszo do Polski są także odprawiane na pasach odpraw samochodów osobowych.

Otwarte są wszystkie drogowe przejścia graniczne z Ukrainą na Podkarpaciu

Korczowa (ruch osobowy oraz towarowy),

Medyka (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy),

Budomierz (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton),

Krościenko (ruch osobowy oraz towarowy do 7,5 ton).

Przemyśl (ruch kolejowy osobowy)

Decyzją Komendanta Głównego SG doraźnie wprowadzono odprawę ruchu pieszego na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą. Na przejściu granicznym w Medyce poza odprawą ruchu pieszego na dedykowanym terminalu, osoby przemieszczające się pieszo do Polski są także odprawiane na pasach odpraw samochodów osobowych. 

W związku konfliktem zbrojnym, osoby przekraczające granice z terytorium Ukrainy zwolnione są z obowiązku odbycia kwarantanny, oraz okazywania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV2.

Na podkarpackich przejściach granicznych notujemy wzmożony ruch osób deklarujących chęć wjazdu do Polski. Na chwilę obecną większość osób kieruję się do rodzin i znajomych mieszkających w Polsce. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG informują o możliwości uzyskania pomocy w punktach recepcyjnych.

Straż Graniczna zapewnia pełną obsadę na przejściach granicznych, aby zapewnić maksymalną przepustowość. Na bieżąco monitorujemy sytuację na granicy. Będziemy reagować adekwatnie do sytuacji i potrzeb.

Komunikat Urzędu do Spraw Cudzoziemców >>>gov.pl<<<

Utrudnienia w ruchu towarowym >>> granica.gov.pl<<<

***

ПРАЦЮЮТЬ усі автомобільні пункт пропуску з Україною на Підкарпатті.

·       - Корчова-Краківець (пасажирський та вантажний рух),
·       - Медика-Шегині (пасажирський рух, у тому числі пішохідний та вантажний рух),
·       - Будомєж- Грушів (пасажирський та вантажний рух до 3,5 тони),
·       - Кросцєнко-Смільниця (пасажирський та вантажний рух до 7,5 тони),
·       - Перемишль-Мостиська Залізниця (пасажирський залізничний рух).
 
25 лютого, у зв’язку зі збройним конфліктом особи, які перетинають кордон з території України, звільняються від обов’язку показати негативний результат тесту на SARS-CoV2 та проходити карантин.
На пунктах пропуску у Підкарпатському воєводстві, відзначаємо посилений рух осіб, які заявляють про бажання в'їхати до Польщі. Зараз більшість людей їде до сімей та друзів, які живуть у Польщі. Під час прикордонного контролю війсковослужбовці Прикордонної варти повідомляють про можливість отримання допомоги в пунктах прийому.
Прикордонна варта у пунктах пропуску повністю укомплектована для забезпечення максимальної пропускної здатності. Ми постійно стежимо за ситуацією.
Повідомлення Управління у справах іноземців>>>gov.pl<<<
Проблеми у сфері вантажних перевезень >>> granica.gov.pl<<<

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy